(c) Stock.xchng archyvo nuotr.

Jau penktą veiklos mėnesį skaičiuojantis Kauno rajono visuomenės sveikatos biuras suremontavo naujai gautas patalpas, buria komandą, renka medžiagą interneto svetainei ir skaičiuoja paskutines dienas, kai atkeliavus baldams galės galutinai įsikurti ir pradėti darbus. Per šį trumpą laiką įstaigos direktoriaus pareigas laikinai einantis Laurynas Dilys ir du biuro specialistai rūpinosi ne tik įsikūrimu, bet ir surengė Pasaulinei psichikos sveikatos dienai skirtus renginius trijose Kauno rajono mokyklose.

Mokytojams buvo pasiūlyta atlikti testą, iš kurio sužinota, kokia arbata jiems tądien labiausiai tiko. Po to biuro darbuotojai pedagogams išdalino atmintines ir skirtukus, kuriuose patariama, kaip įveikti stresą ir kokie patarimai padeda atsipalaiduoti. Mokiniams buvo pasiūlyta šokio terapija, o po jos moksleiviai darė atsipalaidavimo pratimus.

„Visuomenės sveikatos biuras yra tarpinė grandis tarp gydytojų ir visuomenės. Naujosios specialistų komandos tikslas – geresnė Kauno rajono gyventojų sveikata. To bus siekiama stiprinant žmonių sveikos gyvensenos įgūdžius, skleidžiant daugiau informacijos, kaip išvengti ligų, jas lemiančių rizikos veiksnių“, – sakė Kauno rajono savivaldybės mero pirmoji pavaduotoja, pavaduojanti merą, Nijolė Kliučienė.

Kauno rajono visuomenės sveikatos biuro informacija
Vis didėjant gyvenimo tempui, žmogus neretai pasieta tarp didelių informacijos srautų ir jam sunku suprasti, kuri informacija apie sveikatą yra teisinga, o kuri ne. „Visuomenės sveikatos biuras – tai įstaiga, kuri teiks tik mokslo įrodymais pagrįstą informaciją apie sveikatą, organizuos sveikatą propaguojančius renginius, vykdys ligų profilaktikos ir sveikatos stiprinimo programas“, – teigia L.Dilys.

Šiuo metu jau dirba vaikų ir jaunimo sveikatos priežiūros bei visuomenės sveikatos priežiūros specialistai. Biuras bendradarbiaus su Kauno rajono savivaldybės gydymo įstaigomis, seniūnijomis, mokyklomis, bendruomenių centrais.

Savivaldybės biudžetinės įstaigos veiklai 100 tūkst. litų skyrė LR Sveikatos apsaugos ministerija ir 50 tūkst. litų Savivaldybė. Biuras yra parengęs paraišką „Visuomenės sveikatos biuro infrastruktūros plėtra ir modernizacija“ ES Sanglaudos fondų lėšoms gauti. Tai, ką biuro darbuotojai spėjo nuveikti Sveikatos apsaugos ministerijos specialistai įvertino pagirtinai ir pažadėjo finansavimą iš valstybės biudžeto kitais metais. Tačiau pagal analogiškų biurų struktūrą Kauno rajono visuomenės sveikatos biurui trūksta dar vieno darbuotojo – visuomenės sveikatos stiprinimo specialisto, užsiimančio projektine veikla.

Kauno rajono visuomenės sveikatos biuro informacija

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: