ISM Vadybos ir ekonomikos universitetas pradeda įgyvendinti ISM 100 talentų partnerystės programą – šalies įmones kviečia steigti stipendijas šimtui geriausių būsimų socialinių mokslų pakraipos studentų. Šia studijų finansavimo programa, paremta universiteto ir verslo bendradarbiavimu, siekiama skatinti gabų jaunimą likti Lietuvoje.
„Ne kiekvienas jaunas žmogus turi finansinių galimybių rinktis norimas studijas, taigi kviesdami verslą aktyviau bendradarbiauti tikimės užtikrinti galimybę gabiausiems studentams gauti kokybišką mokslą Lietuvoje. Steigdamos stipendijas įmonės ne tik padės stabdyti protų nutekėjimą į užsienį, bet ir užmegs abipusiai naudingus ryšius su studentais – pažindamos talentus, galės kviesti juos atlikti praktiką arba pabaigus studijas užimti nuolatines pozicijas“, – teigia ISM rektorius dr. Nerijus Pačėsa.
ISM 100 talentų partnerystės programa paremta studijų mokesčio finansavimu – įmonės kviečiamos prisidėti padengiant skirtumą, kuris susidaro tarp universiteto studijų kainos ir valstybės skiriamų lėšų. Kelerius metus daliai geriausių studentų ISM šį skirtumą finansavo savo lėšomis, o dabar nemokamas studijas tikimasi užtikrinti dar didesniam skaičiui jaunuolių. Pretenduoti į finansinę paramą gali šiais metais mokyklą baigsiantys abiturientai, kurie stodami į universitetą surinks 20 ir didesnį stojamąjį balą. Praėjusiųjų metų duomenimis, socialinius mokslus rinkosi apie 150-200 tokius stojamuosius balus turinčiųjų studentų. ISM į nemokamas studijų vietas šįmet tikisi pakviesti apie 100 būsimų studentų.
Už studentams skiriamą paramą bus įsteigiamos įmonių vardu pavadintos stipendijos, įmonės galės dalyvauti universiteto organizuojamose karjeros dienose ir kituose renginiuose, bendrauti su gabiausiais studentais, pagal sutartą tvarkaraštį naudotis erdviomis ir technine įranga aprūpintomis patalpomis. Ilgalaikių rėmėjų garbei jų vardais bus pavadintos didžiosios ISM auditorijos.
Universiteto rektoriaus teigimu, dedikuoti stipendijas įmonės galės ir pagal regionus – siekdamos paremti studentus, kilusius, pavyzdžiui, iš tos pačios vietos, kur pačios vykdo veiklą. „Jau pastebime besiformuojančią tendenciją Lietuvoje, kad ir čia, kaip vakarietiškose šalyse, verslas plėtoja socialinės atsakomybės veiklas, nukreiptas į bendruomenę, kurioje veikia arba su kuria yra labiausiai susijęs. Vis daugiau regioninių įmonių ima suvokti investicijų į naują darbuotojų kartą naudą – taip siekdamos prisidėti prie gerų specialistų ugdymo ir jų skatinimo likti dirbti savame krašte“, – pažymi dr. N. Pačėsa.
Vienos iš pirmąsias stipendijas steigiančių bendrovių „Arvi“ plėtros koordinatorius Justas Kučinskas sako, kad dvi metines stipendijas neatsitiktinai skiria Sūduvos krašto abiturientams. „Siekiame, kad talentingi žmonės liktų studijuoti Lietuvoje, baigę studijas grįžtų į savo gimtuosius miestus ir ten dirbtų, kurtų, gyventų. Nors dauguma mūsų krašto įmonių yra įsikūrusios vadinamoje provincijoje, mes dirbame ir konkuruojame su visu pasauliu. Tikimės, kad ISM išugdyti žmonės įsilies į mūsų komandą ir galėsime kartu toliau sėkmingai augti“, – teigia J. Kučinskas.