(c) kaunas.lt archyvo nuotr.

2010 m. sausio 26 d. startavo Kauno miesto mokinių tarybos, Nacionalinės donorų asociacijos bei Kraujo donorystės centro neatlygintinos kraujo donorystės projektas „Padėk man, padėk sau, padėk jiems”.

Drąsūs, visuomeniški miesto mokinių atstovai patys kreipėsi į Nacionalinę donorų asociaciją, ryžosi tapti neatlygintinais kraujo donorais bei parodyti pavyzdį ne tik savo bendraamžiams, bet ir kitiems miestiečiams. Tęstiniu projektu siekiama suteikti mokiniams daugiau objektyvių žinių apie kraujo donorystę, ugdyti būsimus donorus ir atsakingus visuomenės narius bei įtraukti jaunus žmones į savanorių judėjimą.

Vaikų ir moksleivių laisvalaikio rūmuose Nacionalinės donorų asociacijos prezidento Dariaus Tumšio paskaitos klausėsi ne tik Kauno miesto mokinių tarybos nariai, susidomėję projektu, kiti bendrojo ugdymo įstaigų mokiniai, bet ir meno kolektyvų bei studijų vadovai. D.Tumšys teigė, kad „mūsų šalyje dominuoja nesaugi ir neetiška kraujo donorystė už atlygį, nesuvokiama donorystės reikšmė, o iš 60 proc. gyventojų, galinčių tapti kraujo donorais, tik 2,75 proc. jais tampa. Tik 1 proc. aukoja kraują be atlygio. Pagal kraujo donacijų skaičių vienam gyventojui Lietuva užima vieną paskutiniųjų vietų Europoje, o pacientai, kuriems būtinas gydymas komponentais iš donorų kraujo, negali jaustis saugūs dėl savo sveikatos ar gyvybės”.

Po paskaitos mobili Kraujo donorystės centro gydytojų komanda iš savanoriškai pasiryžusiųjų kraujo donorystei asmenų priėmė kraują. Neatlygintinais kraujo donorais tapo 10 iš 18 pageidavusiųjų. Pasak jaunų donorų, kraujo davimas – nėra toks baisus dalykas, kaip atrodo. Po neilgos procedūros visi pasijuto dar darnesne ir stipresne komanda, rūpinosi vienas kitu, juokavo ir neslėpė jautęsi atlikę reikalingą, prasmingą bei krikščionišką pareigą.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: