© Wikimedia Commons archyvo nuotr.

Trečiadienio naktį Molėtų rajone pasieniečių sraigtasparnio įgula miške surado grybauti išėjusią ir pasiklydusią 95-erių senolę.

Kaip pranešė Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT), į pasieniečių Aviacijos rinktinę kreipėsi policijos pareigūnai, kurie paprašė pagalbos ieškant iš namų Molėtų rajono Mieliūnų kaime išėjusios ir, manyta, paklydusios 95-erių moters. Buvo žinoma, kad ji apie vidudienį išėjo į netoliese esantį mišką rinkti grybų ir iki sutemų negrįžo.

Netrukus iš pasieniečių bazės Trakų rajono Paluknio kaime pakilo sraigtasparnis “Eurocopter 135”. Nuskridę į Molėtų rajoną VSAT pareigūnai iš oro ėmė žvalgyti tankių miškų ir pelkių supamas Mieliūnų apylinkes į aplinkos temperatūros skirtumus reaguojančiu termovizoriumi.

Po poros valandų paieškų, apie pirmą valandą nakties, pasieniečių orlaivio pilotai miško tankmėje pastebėjo moterį ir apie tai pranešė policijos pareigūnams. Senolė nuo savo namų buvo nuklydusi apie kilometrą. Ji buvo tankiame miške, brūzgynuose, o netoliese plytėjo pelkės. Dėl to šioje vietoje negalėjo nutūpti nei pasieniečių sraigtasparnis, nei privažiuoti policijos automobiliai.

VSAT orlaivio pilotai nusprendė sraigtasparnį tupdyti artimiausioje tam tinkamoje vietoje, laukymėje gerokai toliau nuo rastos moters.

Su šalmais, ant kurių sumontuota naktinio matymo aparatūra, pasieniečiai tankumynais prasibrovė iki moters buvimo vietos. Išsekusi garbaus amžiaus moteris negalėjo paeiti, todėl pareigūnams teko rankomis išvartyti tankius krūmokšnius ir taip žingsnis po žingsnio pro brūzgynus padaryti kelią tarnybiniam policijos automobiliui privažiuoti.

Pavykus moterį išgabenti iš tankmės, pareigūnai ją pardavė greitosios pagalbos medikams. VSAT pilotams pėsčiomis vėl pro brūzgynus teko brautis iki savo sraigtasparnio. Trečiadienį paryčiais “Eurocopter 135” grįžo į bazę Paluknyje.

Rekomenduojame

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto
tinklalapiuose be raštiško UAB “BNS” sutikimo draudžiama.

 
Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: