(c) Kaunas.lt archyvo nuotr.

Vasario 16-oji – Lietuvos valstybės atkūrimo diena – Kaune paminėta iškilmingai. Daugelyje aikščių ir skverų vyko koncertai, į juos atvyko daug kauniečių.

Ilgas savaitgalis buvo papuoštas kultūros renginiais. Pagrindinis Valstybės dienos minėjimas vyko Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelyje. Jis prasidėjo Vyčio Kryžiaus ordino vėliavos pakėlimu.

Mero Andriaus Kupčinsko sveikinimą kauniečiams ir miesto svečiams perskaitė mero pavaduotojas, laikinai einantis mero pareigas, Algimantas Kurlavičius. Sveikinime kauniečiams buvo pažymėta, kad valstybės nepriklausomybė yra pats brangiausias kiekvieno piliečio turtas. Tik laisvas žmogus turi visas galimybes šviestis, kurti ir dirbti. Tik laisvas žmogus yra savo ateities ir šalies šeimininkas.

Minėjime gausiai dalyvavo ir kalbėjo jaunimo atstovai. Jie akcentavo, kad senelių ir tėvų iškovotą laisvę dar kartą apgynė jaunoji karta tragiškomis Sausio 13-osios dienomis.

Minėjime kalbėjo Kauno apskrities viršininkė Ona Balžekienė. Ji susirinkusius paklausė, ar Lietuva yra Tėvynė mūsų? Susirinkusieji mojuodami vėliavėlėmis vieningai atsakė TAIP.

Minėjime nuaidėjo trys salvės: už Laisvės gynėjus, už Tėvynę ir už Kauno miestą.

Po to kauniečiams koncertavo populiarūs atlikėjai Vaida Genytė, Liudas Mikalauskas, Egidijus Bavikinas ir kt. Koncertai vyko ir Kauno valstybinėje filharmonijoje, Kauno muzikiniame teatre bei Kauno kultūros centre „Tautos namai”.

Vasario 16-ąją Savivaldybės atstovai padėjo gėlių ne tik prie Nežinomo kareivio kapo, Laisvės paminklo, bet ir prie Vasario 16-osios signatarų kapų.

Tautinės kultūros centre vasario 12-ąją čia buvo surengtas Vasario 16-osisos minėjimas, Alfo Pakėno knygos „Neužmirštamas Vaižgantas” pristatymas ir jaunųjų fotografų parodos atidarymas.

Pranešimą apie valstybės atkūrimą susirinkusiems padarė istorijos mokytojas, buvęs Kauno miesto tarybos narys Zigmas Tamakauskas. Pranešimą apie valstybės atkūrimą jis susiejo su Vaižganto veikla. Vaižgantas buvo unikalus žmogus, jis pasireiškė įvairiose srityse, jo autoritetingas žodis buvo labai svarus to meto visuomenei.

Apie Juozą Tumą Vaižgantą įdomiai kalbėjo knygos sudarytojas, Vaižganto muziejaus vedėjas Alfas Pakėnas ir nemažai atsiminimų apie Vaižgantą surinkusi Danutė Marcinkevičienė. Susirinkusiems koncertavo Juozo Gruodžio konservatorijos studentai.

Tautinės kultūros centro direktorė Vilija Kepežinskienė kai kuriems asmenims už tautinės kultūros paveldo saugojimą įteikė padėkos raštus.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: