(c) Stock.xchng archyvo nuotr.

Spalio 12-17 dienomis mieste vyks Kauno jaunimo savaitė. Šiemet pirmą kartą vykstančių renginių ciklo iniciatoriai yra Kauno jaunimo reikalų taryba ir Kauno jaunimo organizacijų sąjunga „Apskritasis stalas”.

Jaunimo savaitės renginius organizuoja įvairios jaunimo organizacijos. Spalio 15 dieną vyksiančio Kauno miesto tarybos posėdžio metu planuojama patvirtinti naują Kauno jaunimo politikos koncepciją, kuria bus nustatytos jaunimo politikos gairės mūsų mieste.

Šventiškas savaitės akcentas – Kauno jaunimo apdovanojimai. Tai jau antrus metus iš eilės vykstantis renginys, kurio metu pagerbiami aktyviausi ir labiausiai nusipelnę savo miestui jaunimo atstovai. „Ši šventė leidžia padėkoti jauniems žmonėms, kurie negailėdami savo laiko ir energijos dirba Kauno labui, taip kurdami geresnį ir įdomesnį gyvenimą sau ir savo bendraamžiams mūsų mieste”, – sakė Kauno jaunimo reikalų tarybos pirmininkė Gintarė Skaistė.

Kauno jaunimo organizacijų sąjungos pirmininko Manto Simanavičiaus pastebėjimu, į šį renginį sutelkti ne tik tradiciniai renginiai jaunimui, tokie, kaip „Jaunimo forumas”, „Šauniausios nevyriausybinės organizacijos rinkimai”, jaunimo organizacijų mugė, bet sudaryta platforma atsirasti naujoms idėjoms. Vienas iš teigiamų aspektų, sujungus visus renginius į „Jaunimo savaitės” renginių ciklą, jaunimo organizacijoms – papildoma reklama ir bendradarbiavimo galimybių nauda, o Kaunui tai ypač svarbu norint ir toliau išlikti jaunatviškiausiu miestu Lietuvoje.

Kauno jaunimo savaitės metu vyksiantys renginiai yra nemokami.

Spalio 12d., pirmadienis
12:20-12:40 FLASH-MOB „Akcija skirta R.Kalantos atminimui pagerbti”, R.Kalantos susideginimo memorialinis paminklas. Organizatoriai KJOSAS.
16:00-19:00 „Tautų mugė” PPC „Akropolis”. Daugiau kaip 10 įvairių kultūrų „ambasadorių” pristatys nacionalinius patiekalus, tradicijas, dainas, šokius, papročius bei žaidimus. Organizatoriai AIESEC.
17:00-19:00 Dviejų dalių spektaklis „Sveiki”, Kauno kultūros centras „Tautos namai” Vytauto pr.79. Organizatoriai „Teatronas”.

Spalio 13d., antradienis
11:00-13:00 Akcija „Zuikių medžioklė”. Keleivių važiuojančių be bilietų Kauno m. viešuoju transportu „apdovanojimai”. Organizatoriai KTU SA
14:00-16:00 Akcija „Už gyvybę!”, PPC „Akropolis”. Akcijos metu visi norintys galės išmokti suteikti pirmąją pagalbą; tapti neatlygintinais kraujo donorais; gauti donoro kortelę; sužinoti apie organų donorystę. Organizatoriai LiMSA
16:00-18:00 Debatai su politikais „Mokslo šaknys karčios, o vaisiai saldūs?”, Kauno m. savivaldybės mažoji salė, Laisvės al.96. Su jaunimu diskutuos Kauno m. savivaldybės tarybos nariai. Organizatoriai LSDJS
18:00-21:00 „Aš, alus ir dėstytojas”. Tema „Kai aš jaunas buvau…”, „Punto Pizza” Kęstučio g.6. Neformalioje aplinkoje jaunystės prisiminimais dalinsis žymūs universiteto dėstytojai. Organizatoriai VDU SA.

Spalio 14d., trečiadienis
13:00-16:00 „Skautorama” prie Laisvės al. fontano. Visi norintys galės išmokti skautiškų gudrybių, sudalyvauti linksmosiose estafetėse. Organizatoriai LJS
14:00-17:00 Kauno jaunimo forumas „Akademinis miestas Aukštojo mokslo pertvarkoje”, Kauno m. savivaldybės didžioji salė, Laisvės al.96. Organizatoriai KJOSAS
18:00-20:00 Vieša paskaita „Kodėl jaunimui nesvetimas konservatyvizmas?” , Kauno m. savivaldybės didžioji salė, Laisvės al.96. Paskaitą skaitys jauni ir aktyvūs konservatyvizmo šalininkai. Organizatoriai JKL
20:00-24:00 „Šauniausios jaunimo nevyriausybinės organizacijos rinkimai”, „Džem‘pub”, Laisvės al.59 (V aukštas). Organizatoriai APK.

Spalio 15d., ketvirtadienis
12:00-13:00 „Jaunimo organizacijų eisena”. Maršrutas: Kauno pilis – Laisvės al. (fontanas). Dalyvauja Kauno jaunimo ir su jaunimu dirbančios organizacijos. Organizatoriai KJOSAS
13:00-13:15 „Jaunimo organizacijų mugės” atidarymas. Šalia Laisvės al. fontano. Dalyvauja Kauno jaunimo ir su jaunimu dirbančios organizacijos. Organizatoriai KJOSAS
13:30-18:00 „Jaunimo organizacijų mugė”. Laisvės al. atkarpa: Fontanas – Miesto sodas. Visuomenei prisistato jaunimo ir su jaunimu dirbančios organizacijos. Organizatoriai KJOSAS
20:00-22:00 „Pasakėlės iš rūsio” senų siaubo filmų peržiūros vakaras. Kauno apskrities pedagoginio muziejaus rūsys, Vytauto pr.52. Organizatoriai NEO-LITHUANIA.

Spalio 16d., penktadienis
11.00-19.00 Grafiti instaliacija “JAUNIbusas”. Aikštė prie VDU Didžiosios salės, S. Daukanto g. 28. Jaunimas „nuspalvins” Kauno gatvėmis važinėjantį autobusą. Organizatoriai JTO
12.00-16.00 „Politinis žygis”. Žygio maršruto pradžia – Savanorių pr., pabaiga – Laisvės al. Žygio metu jaunimo politinės organizacijos susipažins tarpusavyje, sieks abipusio vertybinio supratimo. Organizatoriai KLJ
16:00-17:30 Akcija „Pavalgydink alkstantį!”. Laisvės al., Miesto sodas. Akcija skirta Pasaulinei maisto dienai paminėti, jos metu bus renkamos lėšos skirtos socialiai remtiniems vaikams pavalgydinti. Organizatoriai „Raudonasis kryžius”
16:00-18:00 „Jaunimo susitikimas su kompozitoriumi Ryčiu Mažuliu.” J. Gruodžio memorialinis muziejus, Salako g. 18. Susitikimo metu numatomi pokalbiai, video – audio medžiagos peržvalga, diskusijos. Organizatorius M. ir K. Petrauskų lietuvių muzikos muziejus.
18.00-21.00 „Kauno jaunimo apdovanojimai” Kauno m.Rotušėje. Organizatoriai KJRT. Tik su kvietimais.
19.00-21.00 “MMS” KTU teatro – studijos spektaklis-performencas. KTU rūmai, Laisvės al. 13, įėjimas iš kiemo pusės. Organizatoriai KTU teatro studija
21:00 „Jaunimo naktis”. „Liberty pub”, Putvinskio g. 48. Su jaunimu šėls: „Naktinė pufaika” ir “Coffe talk”. Organizatoriai JOD ir KK SA.

Spalio 17d., šeštadienis
9.30-20.00 „LATA taurė” jaunimo organizacijų krepšinio turnyras. Kauno Pilėnų vid. m-kla, Šiaurės pr. 73. Organizatoriai LATA
12.00-12.30 „Rytinė aerobika”. Rotušės aikštė. Rytinė mankšta su profesionale aerobikos trenere. Organizatoriai SSS ir LKKA SA.
14.00 – 18.00 „Netradicinis sportas” Santakos parkas, Kauno hidroelektrinė. Sporto varžytuvės, kurių metu visi norintys galės išbandyti tokias sporto šakas, kaip petankė, ripka, frisbis ir daugelį kitų. Bus galimybė apžiūrėti upių miestą Kauną plaukiant didžiausia Lietuvos upe maršrutu nuo Kauno hidroelektrinės iki Nemuno ir Neries santakos. Registracija į sporto varžybas vyksta iki spalio mėn. 15d. el.paštu netradicinis_sportas@kjosas.lt . Organizatoriai SSS ir LKKA SA.
17.00-19.00 „Miegančioji gražuolė” spektaklis-pasaka. Kauno kultūros centras „Tautos namai”, Vytauto pr. 79. Organizatorius Kazio Binkio teatro jaunimo trupė
20.00-22.00 „Jaunatviškos „Taize” mišios” Kauno Šv. Pranciškaus Ksavero (Jėzuitų) bažnyčioje, Rotušės a. 9. Pamaldos, kurių metu, žvakių šviesoje, skambės gitaros. Organizatoriai Ateitininkai.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: