Kaunas.lt nuotr.

Šią vasarą Kauno viešasis transportas pasitiks naujovėmis. Nuo liepos pradžios keleiviai galės įsigyti bilietus, leidžiančius kelionės metu persėsti į kitą autobusą ar troleibusą. Tuo pačiu ketinama atsisakyti popierinių vienkartinių bilietų platinimo.

Nuo šių metų liepos planuojama sustabdyti popierinių vienkartinių bilietų platinimą ir juos pakeisti elektroniniais bilietais. Retai besinaudojantiems viešuoju transportu bei mieste besisvečiuojantiems turistams, neįsigijusiems e. bilieto, vis dar bus palikta galimybė popierinį vienkartinį bilietą įsigyti autobuse arba troleibuse.

Dar vienas žingsnis į priekį

Dar viena naujovė – vienkartinis elektroninis bilietas, suteikiantis teisę persėsti iš vieno autobuso ar troleibuso į kitą. Jei keleiviai per 25 min po e. bilieto aktyvavimo persės į kitą autobusą ar troleibusą, jų kelionė kita transporto priemone kainuos tik 30 ct. Tokiu būdu kauniečių, kuriems tenka persėsti iš vieno autobuso ar troleibuso į kitą, kelionės kainuos kur kas pigiau.

„Kalbant apie naujoves ir inovacijas viešajame transporte, Kaunas visuomet buvo priekyje. Dabar mums atėjo laikas žengti dar vieną žingsnį. Tvarka, kuomet turėdamas vieną bilietą tu gali persėsti į kitą autobusą ar troleibusą ir tęsti savo kelionę, yra įprasta daugelyje vakarų Europos šalių. Jau netrukus šios naujovės privalumus galės išnaudoti ir kauniečiai”, – tvirtino Kauno miesto meras Andrius Kupčinskas.

Patogesni mėnesiniai bilietai

Vasarą taip pat ketinama įvesti naują bilieto rūšį – terminuotą e. bilietą važiuoti autobusais ir troleibusais 30 dienų bei terminuotą e. bilietą važiuoti autobusais ir troleibusais 30 dienų darbo dienomis, atitinkamai pritaikant bilietų nuolaidų dydžius. Šis bilietas galios 30 dienų nuo aktyvavimo dienos.

„Šiuo metu vieno mėnesio terminuotasis e. bilietas galioja kalendorinį mėnesį nuo pirmos iki paskutines dienos. Jei vieno mėnesio terminuotąjį e. bilietą perkate iki einamojo mėnesio 14 dienos, tai jis galioja tik tą mėnesį. Tuo tarpu naujasis bilietas nebus susietas su mėnesiu ir galios 30 dienų nuo aktyvavimo dienos. Tarkime, jeigu keleivis bilietą aktyvuoja liepos 12 d., tai jis galios ne iki liepos 31 d., o iki rugpjūčio 12 d.”, – teigė Kauno miesto savivaldybės Transporto ir eismo organizavimo skyriaus vedėjas Paulius Keras.

Sumažės klastojimo galimybės

„Elektroninius bilietus galima įsigyti internetu. Jie yra patogesni naudoti, saugesni, pametimo, vagystės atveju keleivis nepraranda įsigyto elektroninio bilieto. Neabejoju, jog naujos bilietų rūšys leis gyventojams įsigyti jų poreikius labiau atitinkantį bilietą”, – pasakojo P. Keras.

Įvedus naująją tvarką sumažės viešojo transporto bilietų klastojimo galimybės. Be to, atsisakius popierinių vienkartinių bilietų per metus bendros bilietų gamybos sąnaudos sumažės iki 180 tūkst. Lt. Dėl naujosios tvarkos kitą savaitę, gegužės 24 d., turės apsispręsti Kauno miesto taryba.

Renata Bartusevičiūtė

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: