(c) Stock.xchng archyvo nuotr.
Kaune organizuoti mokymai

Kaune buvo organizuoti mokymai nedirbančioms arba patiriančioms sunkumų derinant darbą ir šeimyninius įsipareigojimus moterims iš socialiai atskirtų šeimų. Tai dalis projekto „Darbdaviai už šeimai palankią darbovietę“, įgyvendinamo asociacijos „Žinių ekonomikos forumas“ kartu su partneriais – VšĮ Socializacijos ir darbinio mokymo centru, savivaldybės biudžetine įstaiga Vilniaus miesto motinos ir vaiko pensionu, Vilniaus miesto ir apskrities verslininkų darbdavių konfederacija (VVDK) – aštuoniolikoje Lietuvos savivaldybių.

Kaune vykusių mokymų dalyvėms vesti kompiuterinio raštingumo, anglų kalbos bei psichologiniai kursai. Moterys mokytos įvertinti savo turimus gebėjimus bei galimybes, sudaryti asmeninės karjeros planą bei jį realizuoti, reprezentatyviai elgtis darbinimosi proceso metu, sėkmingai derinti profesinį augimą ir įsipareigojimus šeimai. Psichologinių užsiėmimų metu buvo aiškintasi, kokios yra galimos socialinės įtampos priežastys, kokiais būdais galima efektyviai spręsti darbovietėje kilusius ginčus, mokytasi sėkmingai naudoti derybinius įgūdžius. Mokymu metu ne tik suteikta teorinių bei praktinių žinių, bet ir stiprinta dalyvių motyvacija dirbti. 2010 m. kovo – gruodžio mėnesiais vykusiuose mokymuose dalyvavo 30 moterų.

Projekto koordinatoriaus Kauno regione Mariaus Baltrušaičio teigimu, į mokymus pritraukti dalyves buvo nelengva. „Pradžioje moterys į užsėmimus reagavo atsargiai, su tam tikru nepasitikėjimu žiūrėjo į tai, kad kol jos dalyvauja užsiėmimuose, jų vaikus prižiūri projekte dirbantys žmonės – organizuoja jiems laisvalaikio veiklą, veda socialinių įgūdžių ugdymo užsiėmimus. Dalis jų, norėdamos jaustis drąsiau, mokymuose prikalbino dalyvauti savo drauges, – teigia M. Baltrušaitis. – Visgi matydamos, kaip vaikai džiaugiasi jiems organizuojama veikla, moterys ėmė jaustis drąsiau, greitai susibendravo. Projekto dalyvės kasdieniame gyvenime susiduria su panašiais sunkumais, tad greitai pajuto tarpusavio bendrumą, labai susidraugavo, netgi įsteigė klubą. Moterys labai palaiko viena kitą – tai suteikia daugiau jėgų, motyvuoja dirbti, yra stiprus postūmis nenuleisti rankų susidūrus su kliūtimis.“

Nors užsitęsusi ekonominė krizė ir apsunkina darbo paieškas, tačiau projekto dalyvės aktyviai įsitraukė į darbo paieškas, pačios inicijavo veiklą. „Viena projekte dalyvavusi daugiavaikė mama įkūrė dailės mokyklėlę vaikams, kurioje dabar lankosi kitų projekto dalyvių vaikai, – džiaugiasi M. Baltrušaitis. – Kita moteris, anksčiau vengusi bendravimo su aplinkiniais, turėjusi daug negatyvių nuostatų, mokymų metu įgavo daugiau drąsos, ėmė pozityviau mąstyti, įveikė savo baimes ir dabar sėkmingai dirba kasininke parduotuvėje.“

Projekto mokymai jau vyksta Lazdijuose. Birželį mokymai prasideda Visagine, Rokiškyje, Šalčininkuose bei Telšiuose, liepą – Ignalinoje. Rugpjūtį jie numatomi Marijampolėje, Alytuje, Kupiškyje, Druskininkuose bei Kelmėje.

Gyventojai gali dalyvauti nemokamuose seminaruose užsiregistravę el. paštu projektas.seimairdarbas@zef.lt.

Organizatorių informacija

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: