Kauniečiai sukūrė atsiskaitymo per skaitmeninę TV sistemą

0
1
(c) Stock.xchng archyvo nuotr.

UAB ,,Aservis” specialistai ir Kauno Technologijos universiteto mokslininkai, bendradarbiaudami ES fondų remiamame projekte „Modernios elektroninės atsiskaitymo sistemos sukūrimas” sukūrė informacinių technologijų sistemą, įgalinančią namuose skaitmeninės TV pagalba deklaruoti skaitiklių rodmenis, peržiūrėti ir apmokėti sąskaitas.

„Bendra Sąskaita” suteikia gyventojams galimybę už suteiktas paslaugas kas mėnesį apmokėti vienu mokėjimo kvitu ir taip taupyti išlaidas bei laiką. Kauniečiams pateikiama „Bendrąja sąskaita” galima atsiskaityti už visų pagrindinių Kauno miesto komunalinių įmonių suteiktas paslaugas. Apmokėti „Bendrą sąskaitą” grynais pinigais galima bankuose ir Lietuvos spaudos kioskuose, besinaudojantys Internetu tai gali atlikti portale „Bendrasaskaita.lt” bei el.bankininkystės sistemomis. Šiuo metu „Bendra Sąskaita” jau naudojasi 15 000 kauniečių.

„Bendros sąskaitos” plėtrai pritarė ir Ūkio ministerija, skyrusi UAB ,,Aservis” 1 mln Lt ES fondų paramą projekto plėtrai. 2 metų laikotarpyje numatoma sukurti modernią atsiskaitymo sistemą už gaunamas paslaugas (komunaliniai mokesčiai, telefonas, draudimas, vaikų darželis), taip pat pasipildyti e-bilieto kortelę transportui, apmokėti pietus mokykloje ir daugelį kitų paslaugų ne tik grynais pinigais ar bankiniu pervedimu, bet ir pasinaudojant mobiliu telefonu bei interaktyviąja skaitmenine TV.

Viena šių naujovių jau sukurta bendradarbiaujant su Kauno Technologijos universiteto mokslininkais. „Siekdami dar labiau supaprastinti mokesčių mokėjimą ir tam gaištamą laiką, kartu su universiteto mokslininkais sukūrėme informacinių technologijų sistemą, įgalinančią deklaruoti skaitiklių rodmenis, peržiūrėti ir apmokėti sąskaitas skaitmeninės TV pagalba, tiesiog distancinio pultelio pagelba sėdint namuose prie televizoriaus”, – teigia „BendraSaskaita.lt” administruojančios įmonės UAB ,,Aservis” generalinis direktorius, technikos mokslų daktaras Albinas Bačiliūnas.

Docento Vytauto Deksnio teigimu, šios idėjos pradžia yra valstybinio mokslo ir studijų fondo remiamamas projektas „MHP skaitmeninės televizijos imtuvų su išplėstomis interaktyvaus funkcionavimo galimybėmis taikomieji moksliniai tyrimai ir technologinė plėtra”. Džiugu, kad Kauno technologijos universiteto mokslininkų laboratorijoje sukurti modernūs sprendimai aktualūs verslui ir galės atnešti naudos Lietuvos gyventojams”. Šių metų spalio mėnesį planuojama pirmuosius skaitmeninės TV priedėlius pateikti kauniečiams, kurie galės mėgautis ne tik didelės raiškos skaitmenines televizijos programomis, bet ir gauti „Bendrą sąskaitą”, peržiūrėti ir apmokėti mokesčius, deklaruoti skatiklių rodmenis. Įvertinus jų pastabas ir atsiliepimus, sekančiais metais bus pradėta masinė tokių skaitmeninės TV priedėlių gamyba.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here