(c) Organizatorių archyvo nuotr.

“Skandinavijos trimito fenomenas”, “Nepamirštamas nuotykis” – taip Europos džiazo kritikai aprašo savo impresijas iš koncertų su švedų trimitininku Lasse Lindgren. Garsėjantis nevaržoma improvizacijos energija ir virtuoziškumu, laisve scenoje ir humoro jausmu muzikantas šį balandį kartu su Kauno bigbendu surengs turą didžiuosiuose Lietuvos miestuose:

balandžio 8 d., penktadienį, 19 val. Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje,

balandžio 9 d., šeštadienį, 19 val. KTU Statybos fakulteto salėje,

balandžio 10 d., sekmadienį, 19 val. Klaipėdos koncertų salėje.

“Tai tik viena iš dovanų mūsų klausytojams, kurią parengėmė jubiliejiniais Kauno bigbendui metais. Dvidešimtmečio proga Kauno bigbendas  – dažnas šeimininkas koncertų salėse” – sakė Kauno bigbendo vadovas Arvydas Butas.

Pasak Kauno bigbendo dirigento Tomo Botyriaus, Lasse Lindgren yra gerai pažįstamas su Kauno džiazmenais, šis muzikantas sugeba užkrėsti savo energija ir kiekvieną pasirodymą paverčia nepakartojamu nuotykiu tiek kolektyvo muzikantams, tiek klausytojams.

Lasse Lindgren gimė Goteborge 1962 m. Būdamas vos penkerių per radiją išgirdo Lujį Armstrongo trimito skambėsį ir niekada jo nepamiršo, devynerių pradėjo mokytis groti trimitu. L. Armstrongas ne vienintelis Lassės kumyras, Gleno Milerio įkvėptas ėmėsi trombono, todėl koncertuose jį galima išgirsti ir trimitininko ir trombonininko amplua.

L. Lingdren groja specialiai jam sukonstruotu instrumetu “Snake”, tačiau L. Lindgreno trimitų kolekcijoje ir džiazo legendos Maynardo Fergiusono instrumentas, kurį Lassei padovanojo Ernie Garside’as, ilgametis M. Fergiusono grupės trimitininkas ir vadybininkas. Beje, L. Lindgreno dedikacija M. Fergiusonui “Spirits” buvo teigiamai įvertinta klausytojų ir kritikų.

L. Lindgren savo karjerą pradėjo kaip laisvai samdomas trimitininkas, grojo Bohuslano, Skandinaviken ir Danijos radijo bigbenduose. Dabar jis nuolat koncertuoja su pačio suburtais kolektyvais – Big Constelation bigbendu, Hip Bop kvartetu ir solo. L. Lindgreno gastrolių žemėlapis taip pat įspūdingas – nuo Estijos ir Islandijos iki Kubos. Lasse bendradarbiavo su tokiomis džiazo mega žvaigždėmis kaip Ray Anderson, Django Bates, Bob Brookmeyer, Deborah Brown, Ray Charles, George Gruntz, Joe Henderson, Chuck Israels, Rob McConell, Jim McNeely, Vince Mendoza, Palle Mikkelborg, Bob Minzer, Jerome Richardson, The Real Thing, David Sandborn, Lew Solof, Maria Schneider, Clark Terry, McCoy Tyner, Kenny Wheeler, Phil Woods, Putte Wickman Nils Landgren, Niels-Henning Ørsted Pedersen.

Kauno bigbendo informacija

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: