(c) Stock.xchng archyvo nuotr.

Praėjusį sekmadienį (kovo 27 d.) buvo sužaistas paskutinis 11-asis Belgijos klubinės šachmatų lygos ratas. 2010/2011m. sezoną 12 aukščiausiosios Belgijos lygos klubų varžėsi tarpusavyje ratų sistema, registruodami kiekvienam mačui po 8 žaidėjus. Belgijos klubui gali atstovauti neribotas skaičius legionierių.

Belgijos šachmatų lygos čempionų titulą apgynė “KSK47-Eynatten-1” klubas, paskutiniojo rato mačą su “KSK Rochade 1” baigęs taikiai 4:4. Čempionų klubui prie antrosios lentos šiame mače atstovavęs Kauno didmeistris Šarūnas Šulskis baltosiomis figūromis įveikė Vokietijos didmeistrį A.Berelowitsch. Tai buvo antroji kauniečio partija “KSK47-Eynatten-1” klube šį sezoną. Pagal Belgijos šachmatų federacijos nuostatus žaidėjas turi sužaisti bent 2 partijas klubo sudėtyje, kad galėtų jam atstovauti Europos šachmatų klubų taurėje. Šių metų Europos šachmatų klubų taurės (ECC-2011) varžybos vyks rugsėjo mėnesį Rogaška Slatina mieste Slovėnijoje.

Viso “KSK47-Eynatten-1” surinko 21 komandinį tašką iš 22 galimų. Antroje vietoje liko “Ans 1” klubas (18 tšk.), trečioje – “KSK Rochade 1” (16 tšk.). Visi šie klubai įgijo teisę žaisti Europos šachmatų klubų taurėje.

Belgijos lygoje rungtyniavęs kitas Lietuvos didmeistris Eduardas Rozentalis pasibaigusį sezoną atstovavo “KGSRL 1” klubui. Viso vilnietis klubo sudėtyje sužaidė 3 partijas, iš kurių 1 laimėjo, o kitas 2 baigė taikiai. “KGSRL 1” klubas užėmė 4-ąją vietą (14 tšk.).