(c) Stock.xchng archyvo nuotr.

Iki naujojo šildymo sezono pradžios likus mažiau nei mėnesiui, didžiausia šilumos tiekėja Kauno regione, akcinė bendrovė “Kauno energija”, jau pasirengusi šildyti Kauno miestą.

Bendrovės Šilumos tinklų tarnybos vadovas Aleksandras Sigitas Matelionis patvirtino, jog Kauno mieste ir rajone jau atlikti visi numatyti šilumos tinklų hidrauliniai bandymai ir planiniai remontai. Iš viso suremontuota per 4 kilometrai šilumos energijos tiekimo tinklo vamzdynų.

Iki šildymo sezono pradžios beliko baigti darbus rekonstruojamoje magistralinėje šilumos tiekimo tinklo atkarpoje V.Krėvės prospekte. Prie pabaigos ir kiti darbai, būtini sklandžiam šilumos tiekimui užtikrinti.

Bendrovės Investicijų ir turto departamento direktoriaus Arvydo Juškos teigimu, per 8 šių metų mėnesius šiųmetis investicijų planas įvykdytas apie 60 proc. Reikšmingiausi šiųmečiai investicijų projektai šilumos gamybos sektoriuje – rekonstruojamas “Pergalės” rajoninės katilinės mazuto ūkis, Raudondvario ir Domeikavos katilinės: jose įrengti kondensaciniai ekonomaizeriai, katilinės veiks automatiniu režimu ir bus valdomos iš dispečerinės.

Rekonstravus katilinę, panaikinus grupines boilerines, Raudondvario gyvenvietėje šilumos ūkio problemos išspręstos kompleksiškai.

Šilumos perdavimo sektoriuje vienas svarbiausių investicinių projektų – diegiant šiuolaikines technologijas, rekonstruojama 0,7 km ilgio 800 mm skersmens magistralinė šilumos perdavimo tinklo atkarpa V.Krėvės prospekte. Projektui, kuris bus tęsiamas ir 2010 m., baigiama suderinti ES struktūrinių fondų paramos sutartis.

“Kauno energija” tiekia šilumą tik į pastatus. Nuo bendrovės diktuojamų sparčių pasirengimo tempų atsilieka namų savininkai ir administratoriai, atsakingi už pastatų šilumos tiekimo ir paskirstymo sistemų priežiūrą bei remontą.

Iki šildymo sezono pradžios likus vos mėnesiui, pastato šilumos įrenginių parengties akto dar neturi beveik pusė šį dokumentą privalančių turėti objektų.

Bendrovės “Kauno energija” Pardavimo ir vartotojų aptarnavimo departamento Pardavimo kontrolės skyriaus vadovas Vytautas Gaubas pastebėjo, jog nebe pirmus metus pasirengimo artėjančiam šildymo sezonui lygiu ir tempais pirmauja didžiosios pastatus administruojančios, šildymo bei karšto vandens tiekimo sistemas prižiūrinčios įmonės: jos šaltajam sezonui jau yra parengę apie 2 tūkst. šilumos punktų.

Tai – didžioji dalis iš maždaug 4,6 tūkst. daugiabučių ir individualių namų, vartojančių centralizuotai tiekiamą šilumą. Tuo tarpu daugiabučius eksploatuojančios bendrijos šį rudenį stebina vangumu.

Keletą pastarųjų metų šildymo sezonas Kaune pradėtas įpusėjus spaliui.

Šią vasarą bendrovės “Kauno energija” vartotojams šilumos energija atpigo maždaug penktadaliu ir, atsižvelgiant į šilumos punktų nuosavybę, siekia 18,84 – 20,01 ct/kWh (be PVM).

Ši informacija yra portalo KaunoZinios.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija ir nurodžius aktyvią nuorodą į KaunoZinios.lt. Parašykite mums adresu info@kaunozinios.lt

 

Taip pat skaitykite: