Galingu kateriu Nemune pramogavę trys vyrai nesuvaldė savo plaukiojimo priemonės ir Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) pareigūnų akivaizdoje rėžėsi į Rusijos krantą.

Šeštadienį popiet VSAT Pagėgių rinktinės Bardinų užkardos pasieniečiai, patruliavę ties Pagėgių rajono savivaldybės Šereitlaukio kaimu, Nemune pastebėjo dideliu greičiu plaukiantį katerį.

Šis VSAT pareigūnų akivaizdoje ėmė plaukti Rusijos kranto link ir dideliu greičiu rėžėsi į šlaitą. Smūgio būta tokio stipraus, jog plaukiojimo priemonė žeme nučiuožė keliolika metrų nuo vandens.

Pasieniečiai priėjo arčiau upės ir per žiūronus ėmė tyrinėti įvykio vietą. Pastebėta, kad į Rusijos krantą nulėkęs kateris yra su Lietuvos vėliava, o jame – trys žmonės. Įtarta, kad jie gali būti sužeisti, nes pasieniečiai ant nukentėjusių veidų matė kraujo pėdsakų.

Apie įvykį Lietuvos pasieniečiai nedelsiant pranešė kolegoms iš Kaliningrado srities Černiachovsko būrio bei paprašė iškviesti greitąją pagalbą.

Tuo pat metu VSAT pareigūnai išsiaiškino, kad kateriu Nemune pramogavo trys Lietuvos piliečiai: 33-ejų metų vilnietis, to paties amžiaus Kauno gyventojas bei 41-erių metų Trakų rajono gyventojas. Vyrai upėje plaukiojo legaliai – jie turėjo Viešvilės užkardos pasieniečių išduotus leidimus plaukti pasienio vidaus vandenimis ir buvo deklaravę, jog kateriu ketina plaukti maršrutu nuo Jurbarko iki Nidos.

Netrukus Rusijos pasieniečiai pranešė, jog aptiko katerį bei tris nukentėjusiuosius. Dviem vyrams prireikė medikų pagalbos. Jie buvo pervežti į Sovetsko ligoninę, kur jiems suteikta pirmoji pagalba.

Tos pačios dienos vakare Rusijos pareigūnai katerį Nemune perdavė VSAT pareigūnams. Pramogautojų trijulė pasieniečiams perduota per Panemunės pasienio kontrolės punktą.

Vilnietis toliau gydomas Tauragės apskrities ligoninėje. Du jo bendrakeleiviai medikų pagalbos atsisakė. Jiems grąžintas kateris.

Manoma, kad galingu kateriu plaukusi trijulė neapskaičiavo plaukiojimo priemonės variklio galimybių, jos nesuvaldė ir dėl neatsargumo rėžėsi į Rusijos krantą.

Įvykio aplinkybes toliau aiškinasi Lietuvos ir Rusijos pasieniečiai.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: