Prieš gerą pusmetį, Kaune ėmė girdėtis šnabždesys… Metamorfozės… “Kauno Miesto Metamorfozės”. Jos tikrai atrieda į laikinąją sostinę…
Ne veltui, tai metamorfozės, pagrindinis jų tikslas – Kauno veido kaita. Kaita iš niūraus ir neįdomaus į patrauklų, kupiną atradimų miestą.

Tiek kauniečiams, tiek svečiams iš kitų miestų, tai išvysti padės – meną. Lietuvos širdy gyvena daug talentingų žmonių, kupinų idėjų ir savo darbo vaisių, tačiau dauguma jų nėra žinomi ar neturi galimybės parodyti savo sugebėjimų, štai kodėl organizatoriai orientuojasi ne į šlagerius ar Lietuvos “grandus”, o į tuos, kuriems gali suteikti galimybę sužibėti. Galbūt, taip jauniesiems talentams atsivertų vartai į jų ilgą kelią šlovės ir pripažinimo link.

Neužmiršta, kad Kaune gyvena ne tik lietuvių, bet ir kitų kultūrų atstovai. Jie taip pat bus įtraukti į vykstančius renginius, o Birželio mėnesį vykstančiuose kultūrų vakaruose, kiekvienas norintis galės susipažinti su kitų tautų tradicijomis ir gyvenimo būdu.

Jaunųjų iniciatorių grupė labiausiai orientuojasi į pačius kauniečius, kuriems ir yra skirtas šis projektas. Norima išjudinti miestelėnus, keisti jų požiūrį, įnešti daugiau pozityvumo, galbūt suaktyvinti jų gyvenimą bendruomenėje. Būtent dėl to buvo sukurta apklausa – “Ateities Kaunas” – kurios dėka sužinoti miestelėnų pageidavimai ir pomėgiai. Pirmiausia, dauguma apklausos dalyvių tvirtino jog ne pasyvumas, o skurdi informacija apie renginius, bei saugumo ir kokybės stoka juose, lemia mažą žiūrovų skaičių.
Taip pat buvo išsiaiškinti ir žmonių pomėgiai, vienas iš jų pasivaikščiojimai parkuose atšilus orams. Atsižvelgiant į tai metamorfozių renginiai vyks ne tik uždarose erdvėse, bet ir po atviru dangumi.

Festivalis prasideda Kovo 18d. ir periodiškai vyks kas mėnesį. Pirmieji trys renginiai dedikuoti skirtingiems muzikos stiliams, trečiąjį metų mėnesį – džiazui, ketvirtąjį – klasikai, o penktąjį – rokui.
Toliau vyks kultūrų vakarai, šokėjų pasirodymai.

Viso projekto metu vyksta internetinė fotomenininkų filmukų ciklų paroda: “… už kadro”. Sukurtų filmukų dėka lankytojai gali išvysti Kauno vietas ir akcentus, galbūt niekad jų nepastebėję anksčiau ar per daug neatkreipdami į juos savo dėmesio. Kitaip sakant, Kaunas – kitu kampu.

“Kauno Miesto Metamorfozes” finansuoja Europos Sąjungos kultūros ir švietimo programa “Veiklus Jaunimas”
Visi vykstantys projekto renginiai – nemokami.

“Kauno Miesto Metamorfozių” blog‘as:
http://kaunomiestometamorfozs.blogas.lt/

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: