(c) Stock.xchng archyvo nuotr.

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) prie Sveikatos apsaugos ministerijos specialistai ramina gyventojus, sunerimusius dėl vadinamojo kiaulių gripo. Gripas (A H1N1) nebėra pandeminis. Šiemet jis tapo sezoniniu, todėl nuo jo gali apsaugoti skiepai – vakcinos nuo gripo sudėtyje yra ir A H1N1 viruso antigenų.

ULAC duomenimis, Lietuvoje nustatytas pirmasis šį sezoną A(H1N1), vadinamojo kiaulių gripo atvejis. Tai praėjusią savaitę užregistravo Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija. Pirmasis šio gripo atvejis praėjusią savaitę taip pat nustatytas ir Estijoje.

ULAC visuomenės sveikatos specialistė Greta Gargasienė patvirtino, kad tokie atvejai, kai vėl nustatomas pernai pandemiją sukėlęs gripo virusas, neturėtų nei baiminti, nei stebinti. Pasaulio sveikatos organizacija pandemijos pabaigą arba popandeminį laikotarpį paskelbė 2010 rugpjūčio 10 d. Tai nereiškia, kad virusas, sukėlęs pandemiją, išnyko, jis tebecirkuliuoja, tačiau jau tapęs sezoniniu.

Pernai sirgusieji vadinamuoju kiaulių gripu, jeigu tai buvo patvirtinta laboratoriniu tyrimu, įgijo imunitetą, tačiau, jie gali užsikrėsti kitu, šio sezono virusu. Šiemet cirkuliuoja trys sezoninio gripo virusai: A H3N2, A H1N1 ir B. ULAC specialistai primena, kad vis dar galima pasiskiepyti nuo gripo. Norintieji tai padaryti turi kreiptis į savo šeimos gydytoją.

Nuo A H1N1 gripo atmainos pernai gripo sezono metu Lietuvoje mirė 23 žmonės. Pastaruoju metu sergamumas gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) Lietuvoje auga. Lapkričio 29 – gruodžio 5 dienomis gripu ir ŪVKTI susirgo 50,8 iš 10 tūkst. gyventojų.

LR Sveikatos apsaugos ministerijos informacija

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: