(c) fksuduva.lt archyvo nuotr.

Lietuvos jaunimo (U-21) futbolo rinktinės treniruočių stovykloje prieš Baltijos taurės kovas trenerį Vitalijų Stankevičių džiugina sveika konkurencija, o saugas Eivinas Zagurskas tikisi, jog įveikti Latviją ir Estiją padės aistruolių palaikymas Marijampolėje.

Lietuvos jaunieji futbolininkai šią savaitę jau surengė kelias treniruotes Marijampolės futbolo komplekso aikštyne, o taip pat išbandė Marijampolės „Sūduvos“ sporto centro aikštę. Dėl traumų prieš stovyklą rinktinės kandidatų sąraše įvyko du pasikeitimai – saugą Paulių Janušauską ir puolėją Tautvydą Švelną pakeitė Jevgenijus Morozas ir Gvidas Juška.

„Visi kiti atvyko sveiki. Nuotaikos komandos geros, visi žaidėjai stengiasi ir noriai dirba treniruotėse. Tai ir svarbiausia. Žaidėjams sakiau, jog rungtynėse galės pasirodyti tik kiek daugiau nei pusė iš tų, kurie pakviesti, todėl kiekvienas turi išsikovoti savo vietą darbu treniruotėse. Malonu, kai komandoje yra sveika konkurencija. Taip lengviau siekti rezultatų“, – sakė rinktinės vyriausiasis treneris Vitalijus Stankevičius.

Anot jo, Baltijos taurė – svarbus turnyras ir namuose komanda žais tik dėl pergalės. „Tačiau tai nereiškia, kad pametę galvas pulsime atakuoti. Reikia gerbti priešininką ir savo pranašumą kiekvieną kartą iš naujo įrodyti aikštėje. Tuo labiau, kad varžovai pastaruoju metu yra pasiekę ir įspūdingų pergalių“ , – aiškino strategas.

Specialisto iš Vokietijos Franko Bernhardto vadovaujama Estijos rinktinė paskutinėse savo rungtynėse 1:0 gegužę nugalėjo Turkiją, o Latvija, kurią treniruoja buvęs ilgametis rinktinės žaidėjas Mihails Zemlinskis, pernai net 5:1 yra sutriuškinusi Rumuniją.

Pirmą kartą į U-21 rinktinę kaip legionierius pakviestas Eivinas Zagurskas, kuris šiemet atstovavo Vongroveco „Nielba“ klubui. Saugo teigimu, išvykimas į Lenkijos komandą jam išėjo į naudą.

„Ten nuolat žaisdavau ir sekėsi gana gerai. Pritapti nebuvo sunku, nes „Nielba“ komandoje rungtyniauja nemažai jaunimo. Po truputį išmokau ir lenkiškai, dabar jau galiu neblogai susikalbėti. Turiu kelis pasiūlymus iš kitų klubų, tačiau apie tai kol kas stengiuosi negalvoti, dabar svarbiausia – rinktinė. Vis tik būtų neblogai likti Lenkijoje – tik norėčiau žaisti aukštesniame lygyje“, – pasakojo saugas.

E.Zagurskas pripažino, kad žaisdamas užsienyje dar labiau laukia kvietimo į rinktinę ir vylėsi, jog namų sienos padės iškovoti Baltijos taurę.

„Į rinktinę sugrįžti visada smagu, nes visa komanda draugiška – laukiame, kol vėl susitiksime ir pabendrausime. Baltijos taurėje esu žaidęs už U-17 ir U-19 rinktines, tačiau laimėti trofėjaus dar nepavyko. Tikiuosi, kad pavyks šį kartą, padedant žiūrovų palaikymui. Ką manau apie varžovus? Juos analizuosime šiek tiek vėliau. Tačiau mano manymu, latviai bus stipresni oponentai, jie žaidžia „kietą“ futbolą”, – kalbėjo futbolininkas.

Lietuvos U-21 rinktinė penktadienį 13 valandą Marijampolės „Sūduvos“ sporto centro stadione susitiks su Latvijos futbolininkais, o sekmadienį tokiu pačiu laiku žais su Estijos ekipa. Šeštadienį tarpusavyje žais latviai ir estai.

LFF informacija

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: