© Wikimedia Commons archyvo nuotr.

Kraštutinis dešinysis Nacionalinis frontas (FN) stovi prie “valdžios vartų” Prancūzijoje, sekmadienį pareiškė ministras pirmininkas Manuelis Vallsas (Manuelis Vallsas), niūriai įvertindamas šalies centro kairės vyriausybė apėmusią krizę.

M.Vallsas savo perspėjimą išsakė po jau savaites trunkančios sumaišties, kuri krečia valdančiuosius socialistus ir kurios kulminacija tapo penktadienio apklausa, parodžiusi, jog FN lyderė Marine Le Pen (Marin Le Pen) per 2017 metais vyksiančius rinkimus gali nugalėti dabartinį šalies prezidentą Francois Hollande’ą (Fransua Holandą).

Prancūzijos premjeras, kurios reformistinė dienotvarkė sukėlė skilimą Socialistų partijoje ir išprovokavo esamą krizę, savo pastabas išsakė kalboje, su kuria jis kreipėsi į bendraminčius socialdemokratus, suvažiavusius iš visos Europos į Bolonijoje vykstančią Vienybės šventę (Festa dell’Unita).

Vienybės šventė yra renginys, kasmet organizuojamas šiame istoriniame šiaurinės Italijos mieste, kuris kažkada buvo nebeegzistuojančios Italijos Komunistų partijos tvirtovė.

Pastabose, kurias galima interpretuoti kaip perspėjimą kairiojo sparno maištininkams jo paties partijoje, M.Vallsas pabrėžė, kad visos kairiosios Europos jėgos turi pakeisti savo prieigą.

“Turime veikti skirtingai. Turime kalbėti skirtingai, – sakė Ispanijoje gimęs premjeras. – Tam, kad būtumėme išgirsti, tam, kad mūsų būtų klausoma”.

“Žinome, kad nesėkmės kaina didžiulė”, – tęsė jis ir pridūrė, kad “Prancūzijoje Marine Le Pen kraštutiniai dešinieji stovi prie valdžios vartų.”

“Aš, kaip kairės žmogus, niekada nesusitaikysiu su tuo, nes pirmiausia nukentės silpniausieji. Tai bus siaubingas, galbūt fatališkas smūgis Europai”, – sakė premjeras.

Įtampa partijoje turėtų ypač paaštrėti rugsėjo 16 dieną, kai N.Vallso vyriausybei teks atlaikyti balsavimą dėl pasitikėjimo parlamente.

“Kiekvienas turi parodyti ryžtą ir priimti atsakomybę už institucinės krizės išvengimą”, – sakė N.Vallsas.

“Kai prognozuojama, jog Marine Le Pen gausianti 32 procentus per pirmąjį prezidento balsavimo ratą ir net laimėsianti antrąjį, ar tai to mums reikia?”, – retoriškai klausė jis.

Tuo tarpu kraštutinių kairiųjų grupės sekmadienį šiauriniame Prancūzijos Kalė uoste rengė demonstracijas prieš migrantus, kurie šiomis dienomis mėgino prasiveržti į keltą, plaukiantį į Angliją.

Kai kurie protestuotojai laikė plakatus su užrašais “Išspirkime juos!”, o kiti kaltino migrantus dėl “nusikalstamumo, purvo ir ekonominės katastrofos”, ištikusios uostamiestį dėl šimtų pabėgėlių, svajojančių persigauti per Lamanšo sąsiaurį.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: