© Wikimedia Commons archyvo nuotr.

Britams derantis dėl narystės Europos Sąjungoje (ES) sąlygų, negali būti peržiūrimos kertinės ES vertybės ir įtvirtinamos diskriminacinės nuostatos, teigia Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.

“Pagrindinis rūpestis telpa į žodį “diskriminacija” – jos neturi būti. Tai yra iškovojimas mūsų visų, tai, ką mes giname visi kartu, ir mes, manau, nesutiksime – ne tik mes, bet dauguma ES valstybių nesutiks to daryti”, – BNS penktadienį sakė L.Linkevičius.

Didžiosios Britanijos vyriausybės vadovas Davidas Cameronas(Deividas Kameronas), kurio vadovaujami konservatoriai ketvirtadienį vykusiuose rinkimuose užsitikrino absoliučią daugumą Bendruomenių Rūmuose, yra pažadėjęs 2017 metais surengti referendumą dėl Didžiosios Britanijos narystės ES ir nori pakeitimų sąjungos sutartyse, reglamentuojančiose migraciją.

Paklaustas, ar tikėtina, kad ES leis judėjimo laisvės suvaržymus, L.Linkevičius sakė taip nemanantis.

“Yra tam tikros vertybės, kurios yra kertinės ES ir laisvas asmenų judėjimas yra vienas iš jų. Manau, mes irgi turime diskutuoti su Jungtine Karalyste tuo klausimu, nes ir pats D.Cameronas savo kalboje apie migraciją, beje, yra pasakęs, kad Jungtinė Karalystė egzistuoja ne nepaisant imigrantų, bet dėka imigrantų. Mes galime pridurti, kad imigrantai, atvykę į Jungtinę Karalystę, sukuria tikrai nemažą dalį bendrojo vidaus produkto ir tai irgi turėtų būti svarbu. Mes suprantame, jeigu kažkas piktnaudžiauja lengvatomis, bet tas kažkas yra nebūtinai imigrantai, tai gali būti ir piliečiai. Todėl diskriminacijos negali būti ir negali būti revizijos kertinėms vertybėms. Aš manau, kad tokie yra daugumos ES narių nuomonė”, – sakė ministras.

Jo teigimu, konservatorių, kurie buvo įsipareigoję organizuoti rinkimus dėl narystės ES, pergalė reikš, kad tai bus “intensyvus apsvarstymų, argumentų išryškinimo” laikotarpis.

Ministras pabrėžė, kad Lietuvai suprantama D.Camerono pozicija dėl būtinybės spręsti euro zonos problemas, mažinti atotrūkį tarp ES institucijų ir piliečių, Europos konkurencingumo didinimo svarbos.

“Mes irgi apie tai kalbame. Tad kartu atsakykime į klausimus, išspręskime tas problemas, kurias galime išspręsti, ir likime Europos Sąjungoje”, – sakė Lietuvos ministras.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: