L. Mockūno trio "Nuclear" pristatys diską "Drop It"
(c) Organizatorių archyvo nuotr.

Sausio viduryje Liudo Mockūno (g. 1976) trio NuClear surengs koncertus keturiuose Lietuvos miestuose. Turo metu bus pristatytas NuClear kompaktinis diskas “Drop It” (NoBusiness records, 2010).

Šis trio, kuriame be L. Mockūno groja Dmitrijus Golovanovas (g. 1983, klavišiniai) ir Marijus Aleksa (g. 1985, mušamieji), pasak saskofonininko, pavadintas bandant apibrėžti tai, kas yra grojama: nuo kažko labai stipraus, koncentruoto iki nenusakomos abstrakcijos.

Koncertai vyks:

Sausio 14 d. šeštadienį, 19 val. Birštono kultūros centre;

Sausio 15 d., sekmadienį, 21 val. klube 11:20, Vilniuje;

Sausio 17 val., antradienį, 17.30 val. Kėdainių Daugiakultūriame centre;

Sausio 18 d., trečiadienį, 18 val. Kauno menininkų namuose;

Drop It yra sudarytas tiek iš studijinių, tiek iš koncertinių įrašų nuo 2008 m. Būtent tuo metu kolektyve kontrabosu grojo ir Vytis Nivinskas (g. 1974), kuris pastebimai įtakojo tuo metu saga besivadinusio kolektyvo grojimo trajektorijas. Šis sumanymas, t.y. tartum chronologiškai išdėstyti muzikinio mąstymo schemas yra būtent tai, kas daro Drop It tokiu įdomiu istoriniu dokumentu.

L. Mockūno teigimu, NuClear turėtų nurodyti į jų grojamą muzika – milžiniškos, koncentruotas energijos maišymąsi su neapsakoma abstrakcija, kurios fizinis prisilietimas būtų sunkiai pakeliamas. Paskutinis kūrinys, Take it (liet. Paimk tai), lyg ir kviečia rizikuoti, t.y. bandyti suvokti Mockūno NuClear šios energijos prigimtį ir suvaldyti, absorbuoti jos skleidžiamos bangas.

Saksofonininkas Liudas Mockūnas, kryptingai dirbantis ir be atvangos grojantis, palaipsniui pelnė kaip rimto ir į kompromisus nesileidžiančio muzikanto reputaciją. Baigęs mokslus Lietuvos Teatro ir Muzikos Akademijoje ir Danijos Ritmo muzikos konservatorijoje, apkeliavęs ne vieną pasaulio šalį, L. Mockūnas grojo beveik visoje Europoje, JAV, Izraelyje, Turkijoje, Japonijoje bei Kinijoje. Muzikantas nuolat bendradarbiauja su Marc‘u Ducret, Barry Guy, Vladimiru Tarasovu, Stefan‘u Pasborg‘u, Mats‘u Gustafsson‘u, Jacob‘u Anderskov‘u, Mikko Innanen‘u, Copenhagen Art Ensemble ir kt., yra grojęs su Andrew Hill‘u, Scot‘u Colley, Nasheet‘u Waits‘u ir kt. Saksofonininkas apdovanotas įvairiais prizais tarp jų „Vilnius Jazz“, „Birštonas Jazz“, „Mūzų Malūno” ir „Lietuvos Muzikų Sąjungos” prizais už nuopelnus Lietuvos džiazo kultūrai. 2004 su savo grupe „Toxikum“ pelnė prestžiškiausią muzikos apdovanojimą Danijoje „Danish Music Award“, o 2011 m. Auksinį scenos kryžių Kompozitoriaus nominacijoje už muziką spektakliui „Prakeiktieji“ (rež. A. Areima, OKT teatras).

Dmitrijus Golovanovas – vienas įdomiausių jaunosios kartos Lietuvos džiazo klavišininkų. Jis baigė Lietuvos muzikos ir teatro akademiją 2006 m, o Lietuvos džiazo gyvenime dalyvauja jau daugiau kaip dešimtmetį. Kūrybinę veiklą klavišininkas pradėjo B. Dvariono muzikos mokyklos grupėje Jazz Pictures. Su šiuo ir kitais kolektyvais jis daug kartų pasirodė Junior Jazz, Birštono, Vilnius Jazz, Kaunas Jazz festivaliuose bei kituose renginiuose. 2004-2005 m. muzikantas stažavosi Leipcigo aukštojoje muzikos mokykloje.

D. Golovanovas 2001 m. tapo Respublikinio jaunųjų džiazo atlikėjų konkurso laureatu. Muzikas bendradarbiavo su daugeliu šalies džiazo meistrų, su broliais Briliais (Rusija), Annie Kierulff bei Andersu Anderssonu (Danija), Herbie Kopfu (Šveicarija). Jis muzikuoja su saksofonininkų Jano Maksimovičiaus ir Liudo Mockūno kolektyvais, grupėmis Riot, Saga, MagicMushrooms, lindihopo ansambliu. Jis koncertavo Suomijoje, Baltarusijoje, Graikijoje, Vokietijoje.

Marijus Aleksa džiazo scenoje debiutavo 1999-aisiais, būdamas trylikos metų. Jis yra kelių respublikinių džiazo konkursų laureatas, 2007 m. laimėjo pirmąją vietą Baltijos šalių būgnininkų konkurse. Muzikantas mokėsi Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. Jis pasirodė visuose Lietuvos džiazo festivaliuose, koncertavo Norvegijoje, Lenkijoje, Austrijoje, JAV, Didžiojoje Britanijoje, Italijoje. M. Aleksa muzikavo su Herbie Kopfu, Roberto Manzinu, Robinu Aristorenu, Grantu Windsoru, Femi Temowo, trioVD, daugeliu šalies džiazo meistrų, tarp jų – Vladimiru Čekasinu, Vladimiru Tarasovu, Vytautu Labučiu, Petru Vyšniausku, Dainiumi Pulausku. Būgnininkas groja ne tik džiazą bet ir soul, hiphopo muziką. Jis yra džiazo kvarteto Saga, grupių D ‘Orange, BrassBastardz narys, vienas Aleksa Brothers Group lyderių. Nuo 2008 m. Marijus Aleksa gyvena Londone, groja su įvairiais muzikantais britų džiazo klubuose.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: