eu2013.lt archyvo nuotr.

Lietuva tikisi paspartinti derybas dėl narystės “turtingųjų klubu” vadinamoje Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijoje (EBPO) ir pasivyti anksčiau pokalbius pradėjusias šalis, antradienį pareiškė Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Paryžiuje viešinti prezidentė Lietuvos pasirengimą pristatė organizacijos tarybai. D.Grybauskaitės teigimu, šis žingsnis yra derybų dėl narystės parengiamasis procesas.

Organizacija šiemet gegužę nusprendė pradėti derybas su Latvija ir Kolumbija bei pranešė esanti pasirengusi žengti tokį žingsnį su Lietuva ir Kosta Rika 2015 metais.

D.Grybauskaitės teigimu, Lietuva turi galimybių derybas pradėti ir anksčiau.

“Griežtai neįvardinčiau datų. Manau, kad ir prasidėti gali anksčiau, o jeigu sėkmingai klostysis situacija ir patys gebėsime tą funkciją atlikti, tai galime ir pasivyti tas šalis, kurios pradės derėtis anksčiau”, – BNStelefonu iš Paryžiaus sakė Lietuvos prezidentė.

Estija į prestižinę organizaciją priimta 2010 metais.

Pristatydama Lietuvos pasirengimą EBPO Tarybai, prezidentė antradienį teigė, kad šalies pasirengimą laikytis EBPO reikalavimų atspindi ir ekonominiai rodikliai, ir tarptautinės bendruomenės pripažinimas.

Pasak D.Grybauskaitės, Lietuva yra gerbiama ir patikima verslo ir prekybos partnerė, jau šiandien atitinkanti daugelį narystės EBPO kriterijų. Neseniai paskelbtame pasauliniame verslo sąlygų reitinge Lietuva užima 17 vietą pasaulyje ir kartu su Skandinavijos šalimis yra viena iš palankiausių vietų verslui visoje Europoje.

“Prezidentė EBPO Tarybai taip pat pristatė sėkmingą Lietuvos patirtį kovojant su ekonomine krize, pabrėžė šalies laimėjimus skatinant inovatyvių ir skaitmeninių technologijų plėtrą, pažymėjo Lietuvos įdirbį informacinių, lazerinių ir biotechnologijų srityse”, – rašoma prezidentės spaudos tarnybos pranešime.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: