Lietuvos krepšininkės pradės kovą dėl medalių Europos čempionate
(c) Stock.xchng archyvo nuotr.

Kovas Europos čempionate Lenkijoje pradeda Lietuvos moterų krepšinio rinktinė. Mūsų šalies nacionalinei komandai galės atstovauti visos stipriausios žaidėjos – visos jos yra puikios sportinės formos. Prie ekipos vairo vėl stovi geriausias Lietuvos moterų krepšinio specialistas Algirdas Paulauskas, todėl lietuvės žemyno pirmenybėse po labai ilgos pertraukos yra pajėgios laimėti medalius, o galbūt – net auksą.

Bydgoščiaus mieste lietuvės žais A grupėje su Rusijos, Turkijos ir Slovakijos komandomis. B grupėje varžysis Čekijos, Baltarusijos, Izraelio ir Didžiosios Britanijos komandos, C – Ispanijos, Lenkijos, Juodkalnijos ir Vokietijos, D – Prancūzijos, Latvijos, Graikijos ir Kroatijos ekipos. Į kitą etapą prasibraus trys geriausios kiekvienos grupės rinktinės.

Po Nepriklausomybės atkūrimo Lietuvos krepšininkės Europos čempionatuose tik kartą laimėjo medalius – 1997 metais Vengrijoje iškovojo auksą. Tuomet prieš pirmenybes lietuvės nesitikėjo užlipti ant garbės pakylos, o juo labiau – aukščiausios. Dabar daugelis žemyno krepšinio ekspertų Lietuvos rinktinės taip pat nepriskiria prie pagrindinių favoričių, bet mūsų nacionalinės komandos strategas A. Paulauskas tiki, kad jo auklėtinės gali nustebinti Europą.

„Reikia turėti svajonę, siekti to, kas atrodo neįmanoma. Komandai galima kelti tik vieną tikslą – tapti čempione. Jei sieksi bronzos – liksi penktas, jei norėsi būti penktas – liksi penkioliktas“, – kalbėjo A. Paulauskas, kuris 1997-aisiais buvo tuometinio vyriausiojo trenerio Vydo Gedvilo asistentas.

Lietuvėms Lenkijoje žūtbūt reikia užimti ne žemesnę nei penktąją vietą. Į Londono olimpines žaidynes iškart pateks tik Europos čempionės, o 2-5 vietas užėmusios ekipos išsaugos viltį patekti į olimpiadą atrankos turnyre.

Lietuvos moterų rinktinė dar niekada nėra dalyvavusi olimpinėse žaidynėse. Pagrindinėmis pretendentėmis Europos čempionate laimėti medalius minimos Prancūzijos, Čekijos, Ispanijos, Rusijos rinktinės, bet nereikia pamiršti, kad moterų krepšinis dažnai – neprognozuojamas.

Praėjusiose žemyno pirmenybėse, kurios prieš dvejus metus vyko Latvijoje, Lietuvos moterys patyrė fiasko – laimėjo vos vienerias rungtynes ir užėmė paskutinę 11 vietą.

„Mūsų komandos žaidėjų tarpusavio santykiai puikūs – atmosfera kaip 1997-aisiais“, – teigė A. Paulausko asistentė A. Kurtinaitienė, kuri prieš 14 metų, būdama krepšininkė, tapo Europos čempione.

Šeštadienį (birželio 18 d.) 13.25 val. mūsų šalies rinktinė išmėgins jėgas su turkėmis, o 18.10 val. – Latvijos ir Graikijos ekipų kova.

Sekmadienį (birželio 19 d.) 18.55 val. Lietuvos rinktinė kausis su labai stipria Rusijos komanda, o 23.30 val. – latvių ir praėjusių Europos pirmenybių čempionių prancūzių akistata. Pirmadienį (birželio 20 d.) 13.25 val. lietuvės rungsis su slovakėmis.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: