© Wikimedia Commons archyvo nuotr.

Elektros prekybos biržos “Nord Pool Spot” Lietuvos prekybos zonoje rugsėjo 1-7 dienomis vidutinė elektros kaina buvo 18 centų už kilovatvalandę (kWh) – kiek mažesnė už vidutinę rugpjūčio mėnesio kainą, kuri buvo 19,1 cento už kWh.

Vidutiniškai 61 proc. praėjusią savaitę šalyje suvartotos elektros buvo importuota, beveik penktadalis – iš Šiaurės Europos, pranešė elektros perdavimo bendrovė “Litgrid”.

Šią savaitę ir iki mėnesio pabaigos didžiausią įtaką fizinio elektros srauto į Lietuvą galimybėms turės elektros gamybos ir vartojimo balansas kaimyninėse energetikos sistemose.

Kol Sankt Peterburgo, didžiausio elektros vartotojo Rusijos šiaurės vakarų regione poreikius patenkina netoliese dirbanti atominė elektrinė, įtampos elektros srautams tarp Rusijos-Baltarusijos ir Baltarusijos-Lietuvos nėra, tačiau didžiausio suvartojimo valandomis šis regionas tampa deficitiniu ir “susiurbia” perteklinę elektrą iš aplinkinių energetikos sistemų. Tuo metu tarptautinėmis Estijos-Rusijos ir Lietuvos-Baltarusijos jungtimis perduodamo fizinio elektros srauto galimybės smarkiai sumažėja.

Tarptautiniai Latvijos-Estijos elektros jungčių pralaidumai rugsėjo 1-7 dienomis vidutiniškai buvo išnaudojami 99 procentais, Lietuvos-Latvijos – 26 procentais, Lietuvos-Baltarusijos – 34 procentais.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: