(c) kaunozinios.lt archyvo nuotr.

Lietuvos studentų krepšinio lygos XI turo rungtynėse staigmeną pateikė Šiaulių universitetas, namuose įveikęs nugalėtojo titulą ginančią Vytauto Didžiojo universiteto komandą. Šiauliuose, praėjusių metų lygos finalininkų dvikovoje Šiaulių universitetas (ŠU) nugalėjo ne stipriausios sudėties rungtyniavusią Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) komandą rezultatu 97:92 (23:27, 29:22, 28:16, 17:27).

Šių komandų rungtynės visuomet pasižymi atkaklia kova. Šįkart VDU ekipa savo gretose neturėjo Kauno „Žalgirio“ žvaigždžių legiono, tad prieš dvikovą skubiai registravo dar vieną krepšininką – Žilviną Kuklierių.

Be žalgiriečių Kauno universitetui buvo sunku, tuo tarpu šeimininkai galėjo pademonstruoti visus savo sugebėjimus. Trečiojo kėlinio pradžioje ŠU pirmavo 20 taškų ir krepšininkai pagalvojo, jog rungtynės jau laimėtos. Tačiau lygos čempionai VDU krepšininkai manė kitaip. Po truputėlį mažindami persvarą, nugalėtojo klausimą kauniečiai sugebėjo perkelti į paskutines dvikovos sekundes. Rungtynių pabaigą ŠU sužaidė protingiau ir pasiekė revanšą po pralaimėjimo praėjusių metų finale.

„Paskutinės dvikovos minutės galėjo baigtis ir kitaip, tačiau ne čia pagrindinė pralaimėjimo priežastis. Neturėjome aukštų krepšininkų, tad smarkiai pralaimėjome kovą dėl atšokusių kamuolių, o šiauliečiai atkovotus kamuolius nuolat vertė greitomis atakomis. Tai pagrindinė pralaimėjimo priežastis“,- nesėkmės priežastį įvardijo VDU strategas Arūnas Juknevičius.

„Rungtynės nebuvo lengvos, nors ir pirmavo didžiuliu skirtumu. Per anksti patikėjome pergale ir todėl teko rimtai prakaituoti rungtynių pabaigoje“,- dvikovą apibūdino ŠU vyriausiasis treneris Rolandas Vaičiūnas.

ŠU – VDU 97:92 (23:27, 29:22, 28:16, 17:27).

ŠU: P.Rašamavičius 18, N.Mika 14, A.Kvedaravičius, V.Padgureckas po 10.

VDU: Ž.Kuklierius 28, Š.Zablockis 23, A.Karbauskas 16.

Sostinės derbyje – VGTU pergalė

Vilniuje susitiko Vilniaus Gedimino technikos universitetas (VGTU) ir Mykolo Riomerio universitetas (MRU). VGTU ekipa sustabdė MRU pergalingą žygį ir nugalėjo varžovus rezultatu 83:73 (21:20, 24:17, 22:19, 16:17).

MRU ekipa jau iki šių rungtynių po šešių nesėkmių buvo iškovojusi tris pergales iš eilės, tad komanda tampa pavojinga visoms ekipoms. Tačiau VGTU ekipa sugebėjo palaužti net ir stipriausios sudėties varžovus.

Šeimininkai ilgai vargo su varžovais ir apčiuopiamesnę persvarą įgijo tik trečiajame ketvirtyje, kuomet pirmavo dviženkle persvara. MRU ekipa sumažindavo atsilikimą iki vienženklės, tačiau mažiau nei 6 taškai priartėjusi nebuvo.

„Noriu padėkoti vyrams, kurie kovėsi iki galo. Krepšininkams dabar pats egzaminų įkarštis, tad derinti mokslus ir treniruotes nelengva. Varžovai turėjo geriausius krepšininkus, tad pergalė išties svarbi ir maloni“,- po dvikovos sakė VGTU vyriausiasis treneris Gintaras Šerkšnas.

MRU strategas rungtynių baigties nekomentavo.

VGTU – MRU 83:73 (21:20, 24:17, 22:19, 16:17).

VGTU: I.Braziulis 20, R.Stankevičius, A.Pranevičius po 14.

MRU: L.Samėnas 19, E.Jezukevičius 16, A.Lukoševičius 13.

Nepavykęs pedagogų egzaminas lyderiams

Vilniaus pedagoginis universitetas (VPU) priėmė lygos lyderį Kauno technologijos universitetą (KTU) ir nusileido varžovams rezultatu 64:87 (7:20, 26:21, 14:23, 17:23).

VPU komanda lygos lyderiui paruošė krepšinio egzamino bilietus. Kauno krepšininkai jau pirmajame ketvirtyje ištraukė visas savo krepšinio žinias ir „egzaminuotojams“ beliko stebėti kaip kauniečiai renka taškus. Šeimininkai dar bandė priešintis, tačiau po didžiosios pertraukos KTU studentai pademonstravo visas krepšinio žinias ir pribloškė varžovus bei nusipelnė egzamino komisijos „pirmininko“, varžovų stratego pagyrų.

„Varžovai buvo labiau motyvuoti, greitesni ir paprasčiausiai geresni. Komanda susižaidusi, tad mums ką nors priešpastatyti jiems buvo be galo sunku“,- KTU ekipai komplimentus žėrė VPU strategas Algimantas Šatas.

„Dvikova, išskyrus antrąjį kėlinį, esu patenkintas. Po pertraukos susikaupėme ir žaidėme savo žaidimą, todėl ir laimėjome nemažu skirtumu“,- apie rungtynes kalbėjo KTU vyriausiasis treneris Vitoldas Masalskis.

VPU – KTU 64:87 (7:20, 26:21, 14:23, 17:23).

VPU: L.Chmieliauskas 12, K.Gaška, Ž.Kelys po 9.

KTU: E.Stanionis 27, M.Stropus 19, G.Butkus 10.

KU nesunkiai įveikė LŽŪU

Klaipėdoje vietos universitetas (KU) nesunkiai rezultatu 84:70 (22:15, 30:17, 17:16, 15:22) įveikė Lietuvos žemės ūkio akademiją (LŽŪU). Uostamiesčio ekipa tęsia kovą dėl patekimo į atkrintamąsias varžybas, tuo tarpu LŽŪU ekipai jos tolsta.

Klaipėdos komanda pirmavo nuo pat pirmųjų rungtynių minučių ir jau dvikovos viduryje dėl nugalėtojo nekilo abejonių. Antrojoje rungtynių pusėje šeimininkai atsipalaidavo ir LŽŪU sumažino skirtumą. Kauno rajono universitetas ir toliau lieka su viena pergale savo sąskaitoje ir turi itin mažai galimybių patekti į atkrintamąsias varžybas.

Beje, prieš šias rungtynes studentų lygos prezidentas Rimantas Cibauskas įteikė naują aprangą šeimininkų komandai, su kuria klaipėdiečiai šiais metais iškovojo pirmąją pergalę.

„Padariau atradimą – per visą savo 20 metų karjerą nežinojau, jog galima žaisti du su puse kėlinio vienu deriniu ir dar laimėti tą atkarpą. Taip ir buvo šios dienos rungtynėse. Neįtikėtina, tačiau vienu deriniu žaisti mums sekėsi geriau, nei bandėme darytis kelis ir žaidėjai pradėdavo maišytis“,- apie atradimus linksmai po rungtynių kalbėjo LŽŪU treneris Robertas Ragauskas.

Rungtynės nebuvo itin sunkios, tad laimėjome palyginti lengvai. Vis dėlto, žaidėme su autsaideriu ir kitoks rezultatas nelabai būtų buvęs tinkamas“,- pergalės nesureikšmino KU vyriausiasis treneris Mindaugas Mockus.

KU – LŽŪU 84:70 (22:15, 30:17, 17:16, 15:22).

KU: J.Kazakauskas (14 atk. kam) 22, E.Lengvinas 17, R.Šimkevičius 15.

LŽŪU: P.Stasiulionis 27, K.Plikaitis, L.Biesagirskas po 11.