(c) Stock.xchng archyvo nuotr.

Jau dvyliktus metus iš eilės į mados pasaulį duris atveria tarptautinis mados šou „Apkalbos 2010“. Ieškantys naujų iššūkių, mėgstantys paganyti akis ir paaštrinti liežuvius vėl turės galimybę įsilieti į aprangos dizaino erdves gegužės 7 d. 19 val. laisvalaikio namuose „Nautilus“ (Savanorių pr. 124, Kaunas).

Žiūrovai stebėdami jaunųjų dizainerių iš Kauno kolegijos Justino Vienožinskio menų fakulteto, Vilniaus dailės akademijos, Vilniaus kolegijos, Kauno technologijos universiteto, Šiaulių universiteto galės prisiminti tradicinį renginio šūkį – „Gražiausia pasaulio gatvė – podiumas“. Atvyksta svečiai ir iš dviejų užsienio šalių – Suomijos bei Baltarusijos.

Šiais metais mados mylėtojų auditorijai bus pristatyta 19 kolekcijų, kurių specifiką organizatoriai laiko paslaptyje. Kauno kolegijos Kultūros centro vedėja Asta Valaitytė tik išduoda, jog šių metų mados šou raktiniai žodžiai – stilius, grožis ir geras skonis. Publiką pamalonins ir žinomas dizaineris Kęstutis Lekeckas su savo kolekcija „Airy“. Mados pasaulyje dizaineris garsėja, kaip puikus drabužio konstruktorius bei transformatorius, jį visuomet žavi drabužis, gebantis keistis kartu su dėvinčiojo nuotaika bei įvaizdžiu.

Mados šou organizuoja Kauno kolegijos Justino Vienožinskio menų fakulteto Aprangos dizaino studija, kuriai vadovauja Audronė Šakienė. „Drabužis, kaip meno kūrinys, apima visas dailės sritis: skulptūrą, tapybą, grafiką, architektūrą. Kartu su figūra jis tampa tarsi skulptūrinė forma, o dekoruotas drabužio paviršius suspindi lyg tapybos darbas įvairiomis spalvomis“, – pabrėžia „Apkalbų“ organizatorė ir primena, jog šis šou priskiriamas profesionaliam mados pasauliui.

Organizatoriai primena, jog tęsiama gili tradicija nuosekliai laikytis nekonkursinės programos formato. Pirmuosius kūrybinius žingsnius žengiantys Lietuvos ir užsienio šalių jaunieji dizaineriai taip jaučiasi drąsiau ir gali nesivaržydami atskleisti savo idėjas.

„Apkalbose“ per 12 metų savo pirmąsias kolekcijas pristatė Egidijus Rainys, Egidijus Sidaras, Vėjūnė Sudarytė, Lina Kriaučeliūnaitė, Laura Dailidėnienė, Remigijus Uzdras, Kristina Kruopienytė ir kiti šiandien garsūs dizaineriai.

Daugiau informacijos teikia:

Audronė Šakienė, Aprangos dizaino studijos vadovė.
Kauno kolegijos J.Vienožinskio menų fakultetas, tel. 8 685 71703.
El. paštas audronesakiene@gmail.com

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: