(c) Stock.xchng archyvo nuotr.

Po priėmimo į aukštąsias mokyklas likusias nepanaudotas menų studijoms skirtas grantų lėšas Švietimo ir mokslo ministerija nutarė skirti papildomoms studijų vietoms universitetuose finansuoti. Valstybės finansavimą gaus dar 55 menų studijų srities pirmakursiai.
Į papildomas valstybės finansuojamas studijų vietas studentus priėmė Lietuvos muzikos ir teatro akademija, Vilniaus dailės akademija, Vilniaus Gedimino technikos universitetas, Klaipėdos universitetas, Kauno technologijos universitetas, Šiaulių universitetas ir Vytauto Didžiojo universitetas.

Spalio 11 d. paskelbus papildomą priėmimą į valstybės finansuojamas studijų vietas, jos buvo pasiūlytos stojantiesiems, kurie dalyvavo bendrajame priėmime ir turėjo aukštus konkursinius balus, paskaičiuotus pagal geriausiai mokyklas baigusiųjų ir stojamąjį egzaminą išlaikiusiųjų eilę. Apie galimybę gauti valstybės finansuojamą vietą stojantieji buvo informuoti individualiai.

Iš viso valstybė šiemet finansuoja studijas beveik septyniems šimtams menų studijų srities pirmakursių: 498 – universitetuose, 194 – kolegijose.

Ruošiantis kitų metų priėmimui, Švietimo ir mokslo ministerija toliau kalbėsis su aukštosiomis mokyklomis dėl priėmimo į menų studijas procedūrų – stojamojo egzamino, vertinimo kriterijų – tobulinimo. Bus siekiama, kad priėmimą į menus organizuojančios aukštosios mokyklos iš anksto apsispręstų dėl komisijų skaičiaus, komisijos narių atrankos principų, pasiūlytų stojamojo egzamino vertinimo ir norminimo tvarkos variantus, geriausiai atitinkančius menų studijų specifiką.

LR Švietimo ir mokslo ministerijos informacija

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: