(c) D. Stumbrio archyvo nuotr.

Dar tik prieš mėnesį apsiprasti filmavimo aikštelėje bandė Vilniaus ir Panevėžio pedagogai, netrukus joje atsidurs ir mokytojai iš Kauno mokyklų.

Tarptautinis Kauno kino festivalis kinu besidominčius mokytojus, naudojančius kiną pamokose ar planuojančius tai daryti ateityje, kviečia registruotis į nemokamus „Mokausi iš kino“ mokymus pedagogams Kaune. Jie vyks per moksleivių žiemos atostogas kitų metų sausio 4-6 d.

Edukacinio projekto „Mokausi iš kino“ mokymuose, kurie truks tris dienas, pedagogai įgis kino analizės ir kūrimo įgūdžių, sužinos, kaip gautas žinias pritaikyti pamokose, kaip padėti moksleiviams atviriau reikšti savo mintis po filmų peržiūrų ir skleistis jų kūrybiškumui.

Pirmoji mokymų diena bus skirta kino teorija ir analizei. Padedami kino kritikės Auksės Kanceravičiūtės ir kino teoretiko Luko Brašiškio pedagogai susipažins su pagrindiniais kino kalbos elementais (kameros rakursai, filmavimo planai, kadro kompozicija, montažas, garsas ir kt.), žiūrėdami filmų ištraukas mokysis kritiškai vertinti ir analizuoti kiną.

Mokytojai sužinos, kaip surengti veiksmingą ir produktyvią diskusiją su moksleiviais apie kiną, kaip aptarinėti filmus, kad būtų išnaudojamos plačios mokymo ir mokymosi iš kino galimybės.

Kitas dvi mokymų dienas pedagogai įsikurs filmavimo aikštelėje ir galės išbandyti filmo kūrybinės grupės narių vaidmenis – nuo filmo režisieriaus iki operatoriaus ar kostiumų dailininko. Pagal iš anksto paruoštus scenarijus jie kurs trumpo metražo (iki 5 min.) vaidybinius filmus.
Filmo kūrimo metu pedagogai pereis visus pagrindinius kino kūrimo etapus: scenarijaus planuotę, aktorių atranką, filmavimo aikštelių paiešką, apšvietimą, filmavimą, montažą, vaizdo ir garso efektus. Mokymų dalyvius filmavimo aikštelėje konsultuos ir kino kūrimo pradmenų mokys kino režisieriai Lina Lužytė ir Tomas Smulkis.

Į „Mokausi iš kino“ mokymus pedagogai kviečiami registruotis iki gruodžio 12 d. Daugiau informacijos galima rasti čia. Mokymai pedagogams yra nemokami.

Organizatorių informacija

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: