Mokiniai pripažino sveikos gyvensenos naudą

Dauguma projekte „Sveikatiada“ dalyvavusių moksleivių patvirtino, kad jie pradėjo sveikiau maitintis ir tapo fiziškai aktyvesni. Tai paaiškėjo apklausus 6–7 klasių moksleivius, kurie visus metus dalyvavo sveiką mitybą ir fizinį aktyvumą propaguojančiuose renginiuose.

Iš visų „Sveikatiados“ renginių šiais mokslo metais mokiniams didžiausią įspūdį paliko „Šokių diena“ ir „Vandens diena“.

Jas labiausiai pamėgo 36 proc. dalyvių. Daugiau nei pusė apklaustųjų, pasibaigus renginių maratonui, pradėjo sveikiau maitintis ir tapo fiziškai aktyvesni. Net 78 proc. mergaičių ir 69 proc. berniukų, pasibaigus „Sveikatiados“ projektui, mano, kad sveika gyvensena gali būti ne tik naudinga, bet ir linksma.

Projektas „Sveikatiada“ šiais mokslo metais sulaukė rekordinio dalyvių skaičiaus Vilniaus, Kauno, Marijampolės, Alytaus, Utenos ir Panevėžio apskrityse. Beveik kas mėnesį sveiką mitybą ir fizinį aktyvumą propaguojantys renginiai į savo sūkurį įtraukė didžiulį būrį mokinių bei mokytojų. 34 261 mokinių bei 1060 mokytojų iš 165 mokyklų organizavo „Pusryčių fiestą“, kartu mankštinosi Zumba ritmu, statė mitybos piramides.

Kristina Tylaitė, projekto „Sveikatiada“ vadovė, viena svarbiausių augančio projekto populiarumo priežasčių įvardija unikalų socialiai atsakingų maisto gamintojų ir valstybės institucijų bendradarbiavimą. „Visi projekto partneriai turi aiškius strateginius tikslus, kurie padeda įgyvendinti mokiniams patrauklias sveikos gyvenseno skatinimo priemones. Nors šiandien mokykloms siūloma itin daug sveikos mitybos ir fizinio aktyvumo projektų, mokytojams mūsų projektas patrauklus dėl lanksčios dalyvavimo ir atsiskaitymo tvarkos. Tai patvirtina besiplečiantis projekto ambasadorių – mokytojų – tinklas“, – tvirtina K. Tylaitė.

Projekto partneriai – socialiai atsakingi maisto gamintojai ir valstybės institucijų atstovai – susitarė dėl ilgalaikio šio projekto tikslo – ugdyti vaikų sveikos gyvensenos kultūrą. Ji pagrįsta visiems partneriams priimtinomis vertybėmis: ugdyti sveiką vartotoją, nuo vaikystė skatinant sąmoningumą derinti subalansuotą mitybą su fiziniu aktyvumu.

Organizatorių informacija

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: