(c) Stock.xchng archyvo nuotr.

Nuo šių metų liepos 28 dienos įsigaliojo nauja mokinių maitinimo organizavimo bendrojo lavinimo mokyklose tvarka. Juo vadovaujantis, iš mokyklų privaloma išgyvendinti bulvių traškučius, kitus riebaluose virtus gaminius, saldainius, šokoladą ir jo gaminius, konditerijos gaminius su šokoladu arba kremu, gazuotus ir energinius gėrimus, kavą, sultinio koncentratus, rūkytus ir konservuotus mėsos bei žuvies gaminius, produktus su genetiškai modifikuotais organizmais.

Be to šioje tvarkoje patvirtintas maisto priedų sąrašas, kurių neturi būti mokiniams maitinti skirtuose maisto produktuose, t.y. kai kurių dažiklių, konservantų, saldiklių, aromato ir skonio stipriklių. Kauno rajono savivaldybė šiuo metu peržiūri sutartis su įmonėmis, teikiančiomis mokinių maitinimo paslaugas mūsų krašto bendrojo lavinimo mokyklose, o prasidėjus mokslo metams – tikrins, kaip laikomasi naujosios tvarkos.

Pasak Kauno rajono savivaldybės administracijos Kultūros, švietimo ir sporto skyriaus vyr. technologės Žydros Narbutienės, Kauno rajono bendrojo lavinimo mokyklose nesunku įgyvendinti naująją tvarką, nes buvo nuosekliai einama prie sveikatai palankaus mokinių maitinimo. Kauno rajono bendrojo lavinimo mokyklose jau praėjusiais metais nebuvo maisto aparatų, o bulvių traškučiais , šokoladais ir kitais vaikų mėgstamais, tačiau nesveikais produktais prekiaujama tik keliose mokyklose, kur tam buvo pritarusi mokyklos taryba.

Kauno rajono savivaldybės informacija

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: