(c) KaunoZinios.lt archyvo nuotr.

Vokietijos Neunkirchen – Seelscheid ir Kauno rajono savanorių ugniagesių bendradarbiavimas perauga į tarpinstitucinį lygį. Trisdešimt aštuonias tonas labdaros atgabenę Herbert Siebert, Herbert Specht, Reinhard Meier ir Erhard Heinen priėmimo pas Kauno rajono merą Valerijų Makūną metu perdavė šio krašto mero pageidavimą pasirašyti bendradarbiavimo susitarimą.

,,Tiltai į Vokietiją įgauna konkretų pavidalą. Mums labai malonus jūsų atvežtas pasiūlymas. Jį apsvarstysime politiniu lygiu – artimiausiame Tarybos posėdyje. Dėkoju už paramą ir gražų bendradarbiavimą. Jūsų kilni veikla įkvepia ir kitas organizacijas puoselėti ir populiarinti savanorystės ir labdaros principus“, – sakė Kauno rajono savivaldybės meras.

,,Esame pasirengę ir toliau remti socialinius projektus. Savo kolegoms ugniagesiams siūlome dalyvauti pilotiniame projekte, pasidalinti sukaupta patirtimi“, – teigė šio bendradarbiavimo iniciatorius, Garliavos garbės pilietis Herbert Siebert.

Kauno rajono ugniagesių savanorių draugijos steigimo iniciatorių užmegzti tarptautiniai ryšiai ir bendravimas su Vokietijos Neunkirchen – Seelscheid ugniagesiais savanoriais jau tęsiasi 15 metų. Per visą ši laikotarpį vokiečių ugniagesiai savanoriai buvo atvykę 17 kartų ir atvežė įvairios paramos Kauno rajono žmonėms.

Šį kartą Vokietijos ugniagesiai savanoriai atgabeno trisdešimt komplektų baldų, septynis kieto kuro katilus, tris funkcines lovas, tvarsliavos, valymo priemonių, vidaus ir išorės dažų, rūbų vaikams ir suaugusiems. Parama išdalinta Čekiškės, Muniškių senelių, Ežerėlio slaugos namams, Garliavos slaugos ligoninei, Pagynės vaikų globos namams, Socialinių paslaugų centrui, Kulautuvos tuberkuliozės ligoninei, Garliavos Caritui.

Pirmaisiais bendradarbiavimo metais Kauno rajonas sulaukė gausios buities priemonių, apdailos medžiagų, drabužių siuntos, vokiečių savanoriai ugniagesiai padovanojo ir techniškai tvarkingą, sukomplektuotą reikiamą įrangą, gaisrinį automobilį Magirus Deutz.

Parama skirta Garliavos invalidų draugijai, Ežerėlio slaugos namams, Kulautuvos vaikų TUB, Kulautuvos suaugusių TUB ligoninei – tai įvairios paskirties tvarstomoji medžiaga, sanitarinės medžiagos, stoveliai su ratukais, invalidų vežimėliai, ligonių lovos su specialia įranga, valymo, plovimo priemonės, dažai, apdailos plytelės, plytelių klijai, patiems vargingiausiems rajono gyventojams per Garliavos bažnyčią buvo išdalinti dėvėti drabužiai, avalynė. Garliavos bažnyčios vidaus remontui buvo skirta dažų.

Penkios rajono mokyklos – Garliavos vidurinė mokykla, Jonučių vidurinė mokykla, J. Lukšos gimnazija bei Kauno r. savivaldybės viešoji biblioteka ir Batniavos biblioteka gavo įvairios organizacinės technikos – naudotų kompiuterių, spausdintuvų, grafoprojektorių su ekranais, mokyklinių stalų, įvairios grožinės literatūros vokiečių kalba.

Kauno r. greitosios medicininės pagalbos stotis gavo automobilį VW Passat su medicinine bei reanimacine įranga. Tokios pat paskirties medicininis automobilis Ford Transit buvo perduotas Kauno raudonojo kryžiaus ligoninei.

Rajono ugniagesiams buvo padovanoti keturi automobiliai – 9 vietų dviem varomaisiais tiltais, gaisrinis automobilis Magirus, automobilinės kopėčios, žarnų automobilis, mikroautobusas MB-207, taip pat įvairi gaisrinė technika, t.y. naudoti gesintuvai, spintos drabužiams, stalai, lovos, skalbimo ir valymo priemonės, įvairūs vidaus ir lauko dažai.

2006 metais vokiečių ugniagesiai savanoriai atvežė apie 40 tonų krovinį, kuriame buvo lovos, čiužiniai, žieminiai rūbai, žaislai, dažai ir tinkas namų statybai, valymo priemonės, taip pat žemės ūkio įrenginiai, gesintuvai bei įvairi gaisrinė įranga. Jis atiteko Kulautuvos vaikų tuberkuliozinei sanatorijai, Ežerėlio slaugos, Muniškių ir Čekiškės senelių namams, Garliavos ligoninei, Garliavos seniūnijai, ūkininkų Starevičių šeimai iš Raudondvario, Kauno miesto lietuvių vokiečių draugijai bei visoms Kauno rajono ugniagesių komandoms.

2007 metais jie atvežė apie 50 tonų krovinį, kuriame buvo dažai ir tinkas namų statybai bei remontui, lovos, čiužiniai, žaislai, įvairios paskirties valymo priemonės, taip pat žemės ūkio įrenginiai. Jis atiteko Kulautuvos vaikų tuberkuliozinei sanatorijai, Ežerėlio, Viršužiglio ir Muniškių senelių slaugos namams, Garliavos ligoninei, Kauno miesto lietuvių vokiečių draugijai, Garliavos ligoninei ir seniūnijai, ūkininkų Starevičių šeimai iš Raudondvario, Kauno klinikai (KMUK) ir eilei Kauno rajono ir miesto mokyklų, transportinis automobilis Ford Transit buvo padovanotas Ežerėlio senelių slaugos namams.

Kauno rajono savivaldybės informacija

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: