(c) Stock.xchng archyvo nuotr.

Valstybinė visuomenės sveikatos priežiūros tarnyba prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VVSPT) įspėja vartotojus, kad rinkoje pasitaiko vaistų ir maisto papildų tokiu pačiu ar labai panašiu pavadinimu. Pasak VVSPT specialistų, pasitaiko atvejų, kai pavadinimai identiški ar tik nežymiai skiriasi rašyba, tad ir pirkėjui, ir vaistininkui yra nesunku suklysti.

„Vaistinėje paprašę konkretaus preparato nepatingėkite atidžiai perskaityti etiketės ir įsitikinkite, ką būtent jums padavė vaistininkas – vaistą ar maisto papildą“, – pataria VVSPT Leidimų ir licencijavimo skyriaus vyr. specialistė Olga Barkovska.

Pasak jos, panašių pavadinimų preparatai dažnai būna ir panašios sudėties, tačiau jų paskirtis ir galimas poveikis organizmui yra skirtingas. „Esminis skirtumas – kad maisto papildas skirtas tik papildyti kasdienę mitybą tam tikromis medžiagomis ir jis, kitaip nei vaistas, negydo. Tad vartotojas, įsigijęs maisto papildą, gali smarkiai nusivilti taip ir nesulaukęs gydomojo poveikio, – sako O. Barkovska. – Dar kartą priminsiu – maisto papildas yra maisto produktas, o ne vaistas.“

Atkreiptinas dėmesys, kad vaistinių savitarnos skyriuose maisto papildai turi būti laikomi (teikiami parduoti) atskirai nuo kitų prekių.

Valstybinė visuomenės sveikatos priežiūros tarnyba

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: