(c) Organizatorių archyvo nuotr.

Kovo 15 d. Kaune, Lietuvos sporto muziejuje, „Išeivijos idėjų centras“ iniciavo neįgalių vaikų susitikimą su „Žalgirio“ krepšininkais. Renginį užplūdo laimingi, besišypsantys ir patenkinti vaikai iš 6 Kauno neįgaliųjų įstaigų ir organizacijų, – iš viso apie 60 vaikų. Į reginį taip pat atvyko garbingi svečiai iš Klaipėdos – „Vaiko širdies asociacija“.

Renginys prasidėjo šios asociacijos iniciatyva sukurto filmo „Vaiko širdis“ (režisierė Dalia Kanclerytė) demonstravimu. „Vaiko širdis“ — tai filmas, kuris parodo svarbią, tačiau mažai kam žinomą problemą. Filme labai jautriai perteikti tėvų išgyvenimai dėl vaiko ligos. Filmo demonstravimo metu tvyrojo labai jaudinanti rimtis.

Iš kino salės išėjusių vaikų jau laukė staigmena: atvyko pagrindiniai renginio svečiai – Kauno „Žalgirio“ krepšininkai. Nuo pirmųjų sekundžių vaikai užgriuvo krepšininkus Tadą Klimavičių, Mindaugą Kuzminską bei Artūrą Milaknį. Vaikai norėjo fotografuotis, kalbėtis. Renginio dalyviai išklausė sportininkų pasisakymų, istorijų, kaip jie pradėjo žaisti „Žalgirio“ komandoje. Vaikai įteikė žalgiriečiams Lietuvos sporto muziejaus parengtus diplomus bei gėles ir pradėjo klausimų maratoną. Nedrąsiai pradėję, vėliau mažieji įsivažiavo ir klausė visų jiems rūpimų klausimų, linkėjo sėkmės ateities varžybose bei išreiškė viltį, jog Kauno komandai pavyks nugalėti Lietuvos bei Baltijos čempionate. Mergina, gyvenanti su persodinta širdimi, aistringa krepšinio fanė, apgailestavo, kad neįmanoma nusipirkti bilietų į Europos krepšinio čempionatą.

Nušvitę šypsenomis vaikai priėmė iš sportininkų naujausius „Žalgirio“ kalendorius su autografais, dovanas iš muziejaus, žurnalus „Olimpinė panorama“. Nė vienas neliko be dovanų ir gražių emocijų.

Renginio metu buvo demonstruojama asociacijos „Gyvastis“ fotografijų paroda „Už gyvybę“. Parodoje eksponuojami žmonių, kurie laukia kokio nors organo (inksto, plaučių, širdies, kasos, kepenų) transplantacijos, taip pat tų, kurie gyvena persodinto organo dėka, portretai. Paroda „Už gyvybę“ skirta padėkoti donorų artimiesiems, sutikusiems paaukoti mirusių artimųjų organus, bei medikams.

Renginiui pasibaigus, kelios mergaitės turėjo galimybę pamatyti „žalgiriečių“ treniruotę.
Mes tikime, kad renginyje dalyvavę neįgalūs vaikai gali tapti čempionais, gali pasiekti užsibrėžtus tikslus, laimėti ne vieną gyvenimo pergalę. Parodykime jiems dėmesį, padėkime patikėti savo jėgomis, pagirkime ir pasirūpinkime. Juk tai taip lengva.

„Išeivijos idėjų centras“ dėkoja Kauno „Žalgirio“ krepšinio klubui už malonų bendradarbiavimą, prisidėjimą organizuojant akciją. Dėkojame savo partneriams, Lietuvos sporto muziejui bei „Vaiko širdies asociacijai“ už palaikymą, dalyvavimą ir pagalbą.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: