(c) stock.xchng archyvo nuotr.

Šiandien VDU bendruomenė kviečiama į solidarumo akcijos „Nupirk vaikams autobusiuką” baigiamąjį renginį. Jo metu bus pristatyti akcijos rezultatai, Aleksoto vaikų globos ir ugdymo projekto dalyviai parodys savo parengtą programą, vyks krikščioniškų jaunimo grupių „Metanoia” ir „Aukštyn bures” koncertas.

Akcija „Nupirk vaikams autobusiuką” Vytauto Didžiojo universitete vyko kovo – balandžio mėnesiais. Jos metu savanoriai kvietė studentus, dėstytojus bei kitus universiteto darbuotojus atsisakyti kokio nors savo dienos poreikio ir šią sumą paskirti vaikams. „Autobusiuko pirkėjai” buvo apdovanojami akcijos lipdukais, vaišinami kava bei kakava, taip pat vykdavo muzikiniai savanorių pasirodymai.

„Akcijos rengėjų tikslas buvo ne tik surinkti reikiamą sumą autobusiukui, bet ir parodyti, jog gerumas yra solidarizuojantis bei užkrečiantis. Jis suvienijo įvairių įsitikinimų ir pažiūrų žmones, paskatino bendravimą tarp įvairių fakultetų studentų”, – teigia akcijos organizatoriai.

Betarpiškas savanorių bendravimas ir jų entuziazmas paskatino ir kitų universitetų studentus prisidėti prie akcijos. Ji buvo suorganizuota Lietuvos žemės ūkio universitete, Kauno technologijos universitete ir net Vilniaus Pedagoginiame universitete. Pinigai taip pat buvo renkami įvairiose parapijose, noriai rėmė privatūs aukotojai.

Surinkti pinigai bus skirti pirkti mikroautobusui, kuris bus naudojamas Aleksoto šv. Kazimiero parapijos vaikų globos ir ugdymo programos dalyvių reikmėms. Ši programa vykdoma jau septynis metus, jos dalyviai – Aleksoto mikrorajono rizikos grupės šeimų vaikai. Programa skirta formuoti vaikų socialiniams įgūdžiams, ugdyti dorovines vertybes bei spręsti užimtumo problemas. Pasak programos koordinatorių, autobusiukas labai pasitarnautų šios programos vykdymui: vaikai būtų vežami į vasaros stovyklas, darbinius užsiėmimus, vakarais išvežiojami namo.

Baigiamasis akcijos „Nupirk vaikams autobusiuką” renginys vyks balandžio 14 d., trečiadienį, 18 val. VDU didžiojoje salėje (S. Daukanto g. 28). Renginys nemokamas, jame dalyvauti kviečiami visi susidomėjusieji.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: