Nurašyto turto aukcione geriausiai pirko automobilius
(c) Stock.xchng archyvo nuotr.

Didžiausią perkančiųjų susidomėjimą antradienį (birželio 21 d.) surengtame Kauno miesto savivaldybės nurašyto turto aukcione, kaip ir tikėtasi, sukėlė automobilių pardavimas. Pradinės jų kainos buvo vos keli šimtai litų, tačiau besivaržant už kelis automobilius kauniečiams teko sumokėti kone dešimt kartų brangiau.

„Graži, tik šiek tiek padaužyta mašinėlė, dar visai nauja „Mitsubishi Space Star“. Pagaminta 2004-aisiais ir tik už 250 Lt. Kas siūlo daugiau?“, – linksmai juokaudamas ir rodydamas automobilio fotografiją pirkėjams, kurių susirinko netoli pusšimčio, juos įkalbėjo ilgametis Kauno savivaldybėje rengiamų aukcionų vedėjas Aleksandras Duchavičius. Ir netrukus taukštelėjo plaktuku, skelbdamas „parduota“ už (2000 Lt).

Tačiau, kai kalba pasisuko apie kitos Lietuvoje gan populiarios markės automobilį, pirkėjų šypsenoms net ir aukciono vedėjo pašmaikštavimo neprireikė. Su lengva ironija žmonės stebėjo kovą, užvirusią tarp kelių vyrų, kol galop vienas jų 1994 m. „VW Pasat“ (jo pradinė kaina buvo 300 Lt) įsigijo už 2350 Lt.

O senutėlio autobusiuko „RAF 2230“ (1986 m.), kuriame, anot A. Duchavičiaus, „labai smagu keleiviams, nes – daug vietos, ir per langą plačiai viskas matyti“, pardavimo kainą aukcionas kilstelėjo nuo 150 Lt tik iki 550 Lt.

Dar dviejų kitų senų, Kauno miesto savivaldybei atitarnavusių mašinų įgijėjams teks pakloti kitokias sumas pinigų – 350 Lt bei 700 Lt. Viena iš pirkėjų, pirkusių automobilį, – dailiosios lyties atstovė. Ką su nevažiuojančia mašina žada veikti, neaiškino.

Nekonkretizavo pirkėjai, kur panaudos, tarkim, neveikiančius mobiliuosius telefonus (pradinė kiekvieno kaina buvo 1 Lt, drauge su pakrovikliu – parduoti maždaug po 2,5 Lt) ar senus kompiuterius (vieno pradinė kaina – 5 Lt, kai kurie parduoti tik po 12, kiti – po 22 Lt) bei kitą, gal tik atsarginėms dalims labiau tinkamą techniką.

Anot pinigus už įsigytus daiktus skaičiavusių Kauno savivaldybės Apskaitos skyriaus darbuotojų, tokie nereikalingo turto aukcionai rengiami kiekvienais metais. Tiesa, pernai aukciono nebuvo, nes daiktų parduoti pakankamai nesukaupta. Paklausiausios prekės būna ne baldai ar seni kompiuteriai, bet automobiliai. Po kiekvieno aukciono savivaldybės kasą papildo 20 ir daugiau tūkstančių litų.

„Vienais metais už apynaujį, bet skendusį, automobilį esame gavę ir 16 tūkstančių litų. Kitais kartais mašinas pardavinėjome dešimčia tūkstančių litų pigiau. O šiaip mašinos kaina nuo kelių šimtų vidutiniškai kyla iki tūkstančio litų“, – pasakojo savivaldybės Bendrojo skyriaus Transporto poskyrio vedėjas Vytautas Valenta.

Pasak jo, šiemet vietoj parduotų automobilių nežadama savivaldybės transporto ūkiui pirkti naujų mašinų, nes tam neskirta lėšų. Paprastai stengiamasi, pasibaigus nuomos laikui, už likutinę vertę išpirkti savivaldybės išsinuomotas mašinas. Šiuo metu Kauno miesto valdžios poreikiams tarnauja 8 nuomoti automobiliai.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: