(c) Stock.xchng archyvo nuotr.

Gegužės 28 d. 14.30 val. krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė ir Vilniaus miesto meras Vytas Navickas pasirašys bendradarbiavimo sutartį dėl pilietinio ugdymo ir sveikatingumo stovyklos „Šaunuolis”, kuri vyks Lietuvos kariuomenės Generolo Adolfo Ramanausko kovinio rengimo centro Pabradės poligone.

„Šaunuolis” – nemokama socialiai remtinų ir rizikos grupei priklausančių vaikų ir jaunimo pilietinio ugdymo bei sveikatingumo stovykla/mokykla.

Stovykla šiais metais vyks liepos 12-23 dienomis. Joje per dvi pamainas galės pailsėti apie 260 moksleivių. Per penkias dienas truksiančią pamainą vaikai bendraus su kariais, bus mokomi sveikos gyvensenos, drausmės, savarankiškumo, bus skatinami sportuoti, grūdintis, lavinti savitvardą.

Vaikus į stovyklą „Šaunuolis” atrenka Vilniaus miesto savivaldybės socialinės apsaugos skyrius. Prioritetas teikiamas vaikams iš socialiai remtinų šeimų, rizikos grupių. Ne vienerius metus stovykloje vadovais dirba Vilniaus pedagoginio universiteto studentai.

Krašto apsaugos ministerija, kariuomenė ir Vilniaus miesto savivaldybė organizuodamos šią vasaros stovyklą bendradarbiauja nuo 2000 metų. Pirmoji nedidelė stovykla veikė Krašto apsaugos savanorių pajėgų Majoro Vytauto Bulvičiaus mokymo centre Raudondvaryje, o nuo 2003 metų organizuojama kariuomenės centriniame poligone Pabradėje.

Kiekvieną vasarą į Vilniaus gatves pabyra apie 90 tūkstančių moksleivių. Kai kuriuos iš jų sunku kuo nors sudominti, dalis jų yra iš socialiai remtinų šeimų ar priklauso rizikos grupėms. Todėl tokio pobūdžio stovykla yra didelis palengvinimas ir miestui, ir tėvams.

Krašto apsaugos sistema nuolat skiria dėmesio vaikų vasaros užimtumo problemomis. Kasmet krašto apsaugos sistemos organizuojamose stovyklose ir vaikų vasaros užimtumo renginiuose dalyvauja tūkstančiai moksleivių.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: