(c) Stock.xchng archyvo nuotr.

Lietuvą, siekiančią ištrūkti iš posovietinės erdvės ir integruotis į Vakarų energetines sistemas, palaiko tiek Europos Komisija, tiek JAV administracija. Tokie aiškūs signalai šią savaitę pasiekė Vilnių.

Trečiadienį Europos Komisija paskelbė, kad svarbiausi Lietuvos energetikos projektai yra tarp ES prioritetų. Tai reiškia, kad Visagino atominės elektrinės, Lietuvos elektros jungčių su Švedija („NordBalt”) ir Lenkija („LitPol Link”), Lietuvos-Lenkijos dujų jungties ir požeminės gamtinių dujų saugyklos Syderiuose projektai galės pretenduoti į ES paramą. Visi šie projektai yra Baltijos energijos rinkos jungčių plano (BEMIP) dalis.

„Komunikate išdėstyti prioritetai – stipri žinia Lietuvai. Turime dokumentą su aiškiai įvardytais tikslais, vienas kurių – panaikinti Baltijos šalių energetinę izoliaciją tiek elektros, tiek dujų sektoriuose. Tai yra tiesioginė parama mūsų energetinės nepriklausomybės siekiams pereiti į Vakarų energetinę erdvę, kur galioja aiškios ir skaidrios rinkos taisyklės, o ne monopolininkų diktatas” – kalbėjo energetikos ministras Arvydas Sekmokas.

Paramą Lietuvos energetinės nepriklausomybė strategijai šią savaitę pareiškė ir JAV valstybės sekretorė Hillary Clinton.

„Jungtinės Valstijos remia Lietuvos naująją energetinės nepriklausomybės strategiją kaip subalansuotą ir sisteminį požiūrį”, – pirmadienį susitikime su Lietuvos užsienio reikalų ministru akcentavo H. Clinton.
Šaltinis: Energetikos ministerija

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: