(c) organizatorių archyvo nuotr.

Kiekvienas šiuolaikinis pedagogas, dirbantis su jaunąja karta, gali ir turi būti kūrėjas, skatinantis mokinių kūrybiškumą. Tokia pagrindinė tema gvildenta spalio 5 dieną Kauno kolegijos Justino Vienožinskio menų fakultete organizuotoje konferencijoje, kurią vainikavo fakulteto dėstytojų ir įvairių mokyklų mokytojų kūrybos paroda.

Dailės technikų gausa – stiklo liejiniai, fotografija ant tekstilės, porceliano eksperimentai, piešiniai anglimi, akvarelė, tapyba, fotografija, odos dirbiniai, dizaino bandymai – visa tai galima išvysti parodos ekspozicijoje, kuria sudaro per 30 kūrinių.

Parodoje kūrybiškumo sąvoka interpretuojama pačiais įvairiausiais būdais. Parodos suburti kūrėjai ėmėsi paveikių temų, kurios žiūrovą gali sužavėti, nustebinti ar sugluminti. Nemaža dalis autorių kaip kūrybiškumo šaltinį įžvelgia gamtos įvairovę, todėl vieni pasitelkia tapybą ant šilko, kiti – ekspresyvius aliejinių dažų potėpius. Kai kurie menininkai svarsto istorijos tėkmės, tradicijų, kultūros ir šiuolaikinių technologijų sankirtas, todėl kūriniuose išryškėja netikėti kontrastai, kai skaitmeninė fotografija jungiama su senosiomis fotografavimo technikomis ar autentiška audimo technologija.

Šalia nuosaikių, „ramių“ darbų, atsiveria netikėtos provokacijos. Keramikė Konstancija Dzimidavičienė kūriniu „Klonai“ skatina žiūrovą svarstyti paralelę tarp prigimties ir kopijavimo, odininkės Lolita Grabauskienė kūrinys „Prima inter pares“ – tuščia žmogaus galva, kurios skalpas atsiveria tarsi paslaptinga skrynia. Kai kur ekspozicijoje sužybsi tikslingos ir įžūlios kičo apraiškos – riebūs rožiniai potėpiai (Arvydo Martinaičio paveiksle „Bevardis pirštas“) ar veidrodžio, stiklo ir karoliukų spindesys (Sigitos Grabliauskaitės kūrinyje „Dialogas su stiklu“). Visa tai nustelbia ironijos nuojauta.

Pasak organizatorių, dėstytojų ir mokytojų kūrinių paroda tarsi apibendrino mokslinę praktinę konferenciją „Menas, dizainas ir meninis ugdymas: kūrybiškumo lavinimo metodai ir patirtys“, kurioje dalinosi patirtimi specialistai iš įvairių Lietuvos aukštųjų ir vidurinių mokyklų.

Tradicinėje kartu su Dailės ugdytojų draugija rengiamoje konferencijoje siekta aptarti meninio ugdymo kaitos bei perspektyvos aktualijas, kūrybiškumo lavinimo metodus ir skatinti mokslininkus, menininkus, dėstytojus, mokytojus pristatyti metodinės veiklos rezultatus, atskleidžiant savo kūrybinės, mokslinės ar meninės veiklos originalumą, savitumą, išskirtinumą.

Organizatoriai pažymi, kad šiais laikais kūrybiškumo ugdymas paremtas ne tiek žinių perėmimu, kiek gebėjimu jomis naudotis. Būna, kad mokytojams kartais trūksta žinių, motyvacijos bei įgūdžių, kaip ugdyti moksleivių kūrybiškumą, o tokio pobūdžio konferencija – puikus būdas jų įgyti arba pasidalinti gerąja patirtimi.

Kauno kolegijos dėstytojų ir įvairių mokyklų mokytojų kūrybos paroda galima aplankyti iki spalio 21 dienos. Paroda eksponuojama Kauno kolegijos Justino Vienožinskio menų fakulteto galerijoje (A. Mackevičiaus g. 27, Kaunas) darbo dienomis 9-16 val.

Naujienos iš interneto

Sponsored video

Taip pat skaitykite: