(c) stock.xchng archyvo nuotr.

Vakar Susisiekimo ministerijoje pasveikinti Lietuvos mokiniai, tapę 40-ojo tarptautinio jaunimo epistolinio rašinio konkurso nacionalinio etapo laureatais. Geriausiai įvertintas penktokės garliaviškės Aušrinės Kurgonaitės rašinys jau išverstas į prancūzų kalbą ir kartu su kitų pasaulio šalių mokinių kūriniais dalyvaus Pasaulinės pašto sąjungos ir UNESCO konkurse.

Šiemet rašinių konkursas vyksta aplinkosaugine tema – „Įsivaizduok, kad esi miške augantis medis. Parašyk laišką ir paaiškink, kodėl svarbu saugoti miškus“.

„Labai myliu gamtą, savo laisvalaikį stengiuosi kuo dažniau praleisti būtent gamtoje. Kadangi neblogai sekasi ir rašyti, nusprendžiau savo jėgas išmėginti šiame konkurse. Rašydama rašinėlį apie laimėjimą negalvojau, tiesiog rašiau tai, kas man rūpi“, – sakė Garliavos Jonučių vidurinės mokyklos auklėtinė A. Kurgonaitė.

Iškilmingoje ceremonijoje mokinius pasveikinęs susisiekimo viceministras Rimvydas Vaštakas pasidžiaugė, kad jaunoji karta nelieka abejinga aplinkosauginėms problemoms.

„Likau sužavėtas ne tik vaikų kūrybiškumu, bet ir gebėjimu analizuoti mus supančias problemas. Tai rodo, kad auga pilietiška ir socialiai atsakinga karta, kuri neliks abejinga gamtos išsaugojimui. Linkiu, kad noras rūpintis mus supančia gamta niekada neišblėstų“, – sakė susisiekimo viceministras R. Vaštakas.

„Džiugu, kad šis konkursas kasmet sulaukia vis didesnio mokinių susidomėjimo. Šiemet sulaukėme trečdaliu daugiau rašinių nei praėjusiais metais. Tai išties džiugina“, – kalbėjo Lietuvos pašto generalinė direktorė Lina Minderienė.

Trylikametės A. Kurgonaitės rašinys (mokytoja – Zigrita Petraitienė) jau išverstas į prancūzų kalbą ir išsiųstas Pasaulinės pašto sąjungos Tarptautiniam biurui, kur bus vertinamas tarptautinės komisijos. Antrajam šio konkurso etapui rašinius pateikia mokiniai iš viso pasaulio.

Tarptautinis jaunimo epistolinio rašinio konkursas rengiamas nuo 1971-ųjų. Jį rengia Pasaulinės pašto sąjungos Tarptautinis biuras kartu su Jungtinių Tautų švietimo, mokslo ir kultūros organizacija UNESCO.

Lietuvoje šį konkursą organizuoja AB Lietuvos paštas kartu su Lietuvos mokinių informavimo ir techninės kūrybos centru. Konkursą remia Susisiekimo bei Švietimo ir mokslo ministerijos.

2010 metais konkurse dalyvavo per 2 milijonus jaunuolių iš daugiau nei 60 pasaulio šalių.

LR Susiekimo ministerijos informacija

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: