© Wikimedia Commons archyvo nuotr.

Birželio 3 d. Vilniuje, „Litexpo“ parodų ir kongresų centre įvyks Pasaulio lietuvių ekonomikos forumas (PLEF). Šiemet jame lankysis ekstravagantiškasis Antanas Mockus – lietuvių kilmės Kolumbijos sostinės Bogotos meras, į Lietuvą atykstantis retai, bet visada pabrėžiantis savo lietuvišką kilmę.

Daugybę A. Mockaus veiklų ir ryškų pėdsaką Lietuvos bei pasaulio žemėlapyje atspindi ir neįprastai ilgas tikrasis jo vardas: Aurelijus Rutenis Antanas Mockus Šivickas. Sėkmingų pokyčių įkvėpėjas, novatorius, filosofas, matematikas, politikas, topologijos profesorius A. Mockus vadovavo ne tik Kolumbijos nacionaliniam universitetui. Jis taip pat dvi kadencijas buvo 8 mln. gyventojų turinčios Bogotos meru, o 2010 m. pretendavo į Kolumbijos prezidento postą.

Garsusis lietuvis ne kartą akcentavo, kad didžiausias kiekvienos šalies turtas yra jos žmonės. Jis aktyviai domisi situacija Lietuvoje ir savo veikla garsina šalies vardą pasaulyje.

PLEF A. Mockus dalyvaus dikusijoje apie pasaulinius urbanizacijos ir regioninės plėtros iššūkius, kur dalinsis savo vadovavimo Bogotos miestui patirtimi, ieškos sprendimų, kaip Lietuvai spręsti miestų ir regionų plėtros iššūkius ir kaip tapti aukšto laimės indekso šalimi.

Dvi kadencijas Bogotos administracijai vadovavusio A. Mockaus pastangos padėjo smarkiai sumažinti žmogžudysčių skaičių Kolumbijos sostinėje. Jis taip pat prisidėjo prie šio miesto kultūrinio gyvenimo praturtinimo.

Kolumbijos lietuvis Bogotos miesto gyvenimą skatino keistis pasitelkdamas teatralizuotus, meninius metodus. A. Mockaus įsitikinimu, tokie veiksmai paveikia kur kas labiau negu žodžiai. Jis propagavo visiškai kitokią politikos sampratą, nei priimta „vado“ kultu pasižyminčioje Pietų Amerijoje ir skatino visus piliečius aktyviai dalyvauti sprendžiant bendruomenei aktualius klausimus.

Apie Pasaulio lietuvių ekonomikos forumą

Pasaulio lietuvių ekonomikos forume verslo patirtį atskleis tarptautinio verslo vadovai dirbę su tokiomis pasaulyje žinomomis kompanijomis kaip „McKinsey & Company“, „Virgin Group“, „General Motors“, „Shell International“, „J.P. Morgan“ ,„Luis Vuitton“. Sukaupta patirtimi sukaupta patirtimi dalysis Masačusetso technologijų instituto, Harvardo J.F. Kenedžio aukštosios mokyklos, Oksfordo bei Kolumbijos universitetų, Kalifornijos universiteto Los Andžele ir kitų garsiausių pasaulyje mokymo įstaigų dėstytojai bei absolventai.

Ekspertų patirtis ir žinios – GLL Verslo patarėjų mugėje

Renginio organizatorius „GLL | Global Lithuanian Leaders“ kviečia įmones pasisemti forumo svečių tarptautinės patirties, kuria jie dalinsis susitikimų su augančiomis Lietuvos įmonėmis metu.

Forume susirinks lietuvių kilmės verslo lyderiai, kūrėjai ir sėkmingi įvairių sričių korporacijų bei tarptautinių organizacijų atstovai iš JAV, Didžiosios Britanijos, Brazilijos, Kinijos, Rusijos, Estijos, Belgijos, Prancūzijos ir kitų šalių.

Unikalų, didžiausią ekonomikos renginį pasaulio lietuviams, padedantį kurti dialogą su lietuvių kilmės verslo lyderiais iš viso pasaulio, globoja Lietuvos Respublikos prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: