Paskelbti antrojo pagrindinio priėmimo etapo rezultatai
(c) Wikimedia Commons archyvo nuotr.

Rugpjūčio 1 dieną paaiškėjo antrojo pagrindinio priėmimo į Lietuvos aukštąsias mokyklas etapo rezultatai. Iš jame dalyvavusių 9 714 stojančiųjų studijuoti pakviesti 4 864 asmenys. Iš jų į valstybės finansuojamas vietas – 3 080.

Studijų sutartys su pakviestaisiais bus pasirašomos rugpjūčio 2–4 dienomis tose aukštosiose mokyklose, į kurias stojantysis buvo pakviestas.

Rugpjūčio 5–8 dienomis organizuojamas papildomas priėmimas. Norintys dalyvauti papildomame priėmime, internetinėje LAMA BPO sistemoje turės iš naujo užpildyti prašymus. Juose bus galima įrašyti ne daugiau kaip 6 pageidavimus. Prašymo formą bus galima pradėti pildyti paskelbus papildomo priėmimo vietų sąrašą. Po pagrindinio priėmimo likusios laisvos studijų vietos LAMA BPO tinklalapyje bus skelbiamos nuo rugpjūčio 5 d.

Stojantieji turėtų atkreipti dėmesį į tai, kad papildomame priėmime gali dalyvauti tik tie asmenys, kurie LAMA BPO sistemoje užsiregistravo per pagrindinį priėmimą. Jau pasirašiusieji valstybės finansuojamų studijų sutartis su aukštąja mokykla, papildomame etape galės dalyvauti tik dėl valstybės nefinansuojamų studijų vietų.

Stojantieji, kurie iki šiol negavo ar nepriėmė jokio kvietimo studijuoti, papildomame etape gali tikėtis laimėti tiek valstybės finansuojamą, tiek nefinansuojamą studijų vietą. Papildomo priėmimo rezultatai bus skelbiami rugpjūčio 9 dieną, o rugpjūčio 11 dienos popietę bus pasirašytos paskutinės pakviestųjų studijuoti ir aukštųjų mokyklų studijų sutartys.

Iš viso šiais metais bendrajame priėmime į Lietuvos aukštąsias mokyklas užsiregistravo daugiau kaip 44 tūkst. asmenų. Visas priėmimo sąlygas tenkino ir konkurse dalyvavo 37 896 stojantieji – tai 2 619 daugiau negu pernai. Iš jų 26 577 – šių metų laidos abiturientai (pernai jų dalyvavo 885 daugiau). Studijuoti per abu pagrindinio priėmimo etapus buvo kviečiami 32 738 stojantieji. Jiems pasiūlyta 18 380 valstybės finansuojamų vietų. Pakviestųjų į meno studijų programas skaičių dar papildė 32 tikslinės valstybės finansuojamos studijų vietos.

LAMA BPO informacija

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: