(c) Organizatorių archyvo nuotr.

Savaitgalį Kaune vykęs „Startup Weekend Lithuania“ renginys sukvietė apie 200 jaunų ir iniciatyvių programuotojų, dizainerių, rinkodaros profesionalų, teisininkų, verslininkų bei kitų interneto entuziastų. Antrus metus iš eilės vykstančios kūrybinės dirbtuvės sulaukė ir išskirtinių svečių dėmesio – sužinojusi apie verslumą bei inovacijas skatinantį renginį, į jį savo iniciatyva užsuko ir JAV ambasadorė Lietuvoje Anne E. Derse.

„Daugelis Lietuvos jaunų žmonių yra iniciatyvūs ir kūrybingi. Labai šaunu, kad yra toks renginys, kuriame idėjas galima paversti verslu“, – užsukusi į renginį kalbėjo A. E. Derse.

„Startup Weekend Lithuania“ – tai gabių ir iniciatyvių žmonių savaitgalis, kurio metu tarp dalyvių tvyrojo puiki bendruomeniška aplinka, kur dalyviai šauniai leido laiką dirbdami ir sėmėsi naujos verslo kūrimo patirties. Drauge subūrę naujas komandas, dalyviai per 54 valandas šiais metais įgyvendino 17 naujų verslo projektų.

„Lietuvoje reikia populiarinti technologijas. Reikia rodyti, kalbėti su žmonėmis, kad jie norėtų ir galėtų kurti, – sakė Justinas Katkus, vienas iš renginio organizatorių. „Startup Weekend“ yra puiki vieta tam. Tai įrodo žmonių susidomėjimas šių metų renginiu.“

Po intensyvaus savaitgalio darbo organizatoriai išrinko 6 projektus, kurių komandos pasirodė geriausiai. Tai „Fbsells“, „Stars Dating“, „Fishlistapp“, „Work-Shop“, „Touch Messenger“ ir „Subinbook“ projektai.

Bendrovės „Net Frequency“ vadovas ir vienas iš renginio rėmėjų Darius Lebedzinskas, skelbiant savaitgalio rezultatus, sakė: „Pastebėjome, kad elektroninės komercijos temos buvo populiarios tarp jaunų žmonių, svajojančių apie savo verslą. Mūsų bendrovė, įvertinusi savaitgalio rezultatus, nutarė platinti „Fbsells“ produktą, leidžiantį paprastai susikurti elektroninę parduotuvę „Facebook“ socialiniame tinkle. Taip pat pasiūlėme investuoti į bendruomeninį elektroninės prekybos modelio „Work-Shop“ tolimesnį vystymą.“

„Work-Shop“ – tai Didžiosios Britanijos rinkai skirtas tinklapis, leidžiantis amatininkams bei menininkams pardavinėti savo darbus ir dalintis dovanų idėjomis.

„Fishlistapp.com” projektas buvo įvertintas organizatorių dėl sukurto patogaus būdo vienoje vietoje gauti norimus įvairių elektroninių parduotuvių pasiūlymus. Kūrėjų teigimu, tai itin patogus įrankis moterims, kurios ieško įvairių prekių skirtingose elektroninėse parduotuvėse.

Geriausia mobiliąja programėle išrinktas „Touch Messenger“ projektas, kurio idėja – išmaniajam telefonui skirtos programos pagalba vartotojams pasiūlyti naują, lankstesnį bei smagesnį būdą bendrauti internetu siunčiant ekrane nupieštus vaizdus iš vieno telefono į kitą.

Kūrybiniu prizu taip pat apdovanotas „Stars Dating“ projektas, leidžiantis apskaičiuoti draugų meilės suderinamumą ir lyginti būsimos antros pusės horoskopą su savuoju. Renginio metu buvo pristatyta „Facebook.com” skirta programėlė.

„Startup Weekend“ metu taip pat startavo naujas socialinis tinklas, siejantis ne žmones, o patys pamatysite ką, užsukę – „Subinbook.lt” projektas yra savotiškas humoristinis atsakas į sparčiai populiarėjantį savęs demonstravimą socialiniuose tinkluose, o jo kūrėjai turi ambicingų planų uždirbti milijoną litų.

Vienas iš renginio rėmėjų ir specialistų, konsultavusių komandas, bendrovės „ITO” vadovas Paulius Lazauskas, praėjusiais metais su komanda renginyje sukūręs „ANDROID” telefonams skirtą lietuvišką klaviatūrą, vertindamas renginį, sakė: „Džiaugiamės, jog praėjusiais metais su komanda „Startup Weekend“ dalyvavę pirmajame renginyje, užsikrėtėme jo idėja ir šiais metais tapome rėmėjais. Ir nors šiais metais vykusiame „Startup Weekend“ pasigedome unikalių ir šiai dienai tikrai aktualių idėjų, kurios smarkiai pakeistų ar patobulintų rinkoje jau veikiančias paslaugas, dar kartą įsitikinome, kad visi be išimties dalyviai, gavę tinkamą postūmį, gali išpildyti ir įgyvendinti pačią sudėtingiausią idėją.“

„Startup Weekend“ renginių ciklas vyksta daugiau nei 200 pasaulio miestų, o kitas artimiausias renginys Lietuvoje numatomas rudenį.

„Startup Weekend Lithuania“ organizatorių informacija

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: