Aplinkosaugines iniciatyvas remiantis Lietuvos paštas kviečia gyventojus atsakingai rūšiuoti atliekas. Nuo šiol visuose Lietuvos pašto skyriuose bus surenkamos panaudotos baterijos. Jas gyventojai galės išmesti į specialias “Gyvas medis” ženklu pažymėtas dėžutes.

“Gamtos puoselėjimas ir saugojimas svarbus daugeliui gyventojų. Visi norime gyventi švarioje ir saugioje aplinkoje. Tokias vertybes puoselėja ir Lietuvos paštas. Tad turėdami didžiausią pašto paslaugų teikimo vietų tinklą Lietuvoje, norime savo klientus paraginti atnešti panaudotas baterijas į paštus, o mes jas atiduosime perdirbti”, – teigė Lietuvos pašto Ūkio valdymo departamento direktorius Algirdas Činikas.

Specialias panaudotoms baterijoms skirtas dėžutes Lietuvos pašto klientai galės rasti kiekviename pašte, išskyrus mobiliuose paštuose. “Gyvas medis” ženklu pažymėtos dėžutės stovės matomose ir visiems prieinamose vietose. Surinktos baterijos vėliau bus atiduodamos perdirbti.

Aplinkosaugos specialistai primena, kad baterijų atliekas griežtai draudžiama mesti į bendruosius komunalinių atliekų konteinerius. Nerūšiuojamos pavojingosios atliekos, kartu su buitinėmis atliekomis patekusios į sąvartynus, irdamos gali prasiskverbti į dirvožemį, užteršti gruntinius vandenis ir tokiu būdu pakenkti aplinkai ir žmonių sveikatai. Todėl yra labai svarbu tokias atliekas išskirti iš bendro atliekų srauto ir priduoti į tam skirtas vietas.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: