(c) Urtės Latkauskaitės nuotr.

Naujaisiais metais kauniečius pasiekė didžiulės sąskaitos už šildymą. Nors gruodžio mėnesio temperatūra buvo net 5,5 laipsnio žemesnė už daugiametę vidutinę gruodžio mėn. temperatūrą ir vartotojai sunaudojo netgi dvigubai daugiau šilumos lyginant su lapkričio mėnesiu, gautos sąskaitos visgi šokiravo.

Dėl to Kauno miesto meras Andrius Kupčinskas ketvirtradienį į Tarybos posėdį pakvietė „Kauno energijos” generalinį direktorių Rimantą Baką. Meras klausė, kaip kauniečiai turėtų sumokėti kelis kartus didesnes sąskaitas nei įprastai, prašė paaiškinti sąskaitų padidėjimo priežastis.

„Kauno energijos” direktoriaus teigimu, sąskaitų dydžiai yra techniškai paaiškinami – gruodžio mėnesio vidutinė temperatūra nuo lapkričio skyrėsi apie 3 kartus, dėl ko ir buvo suvartota labai daug šilumos. Pati šilumos kaina nesikeitė, o lyginant su spalio mėnesiu netgi sumažejo.

R. Bakas pabrėžė, jog šilumos suvartojimas įvairiuose Kauno miesto pastatuose labai skiriasi. Naujos statybos ir renovuotuose namuose kvadratinio metro apšildymui buvo suvartota dvigubai mažiau energijos nei senos statybos ar labai blogos šiluminės būklės namuose (atitinkamai – naujos statybos 15,88 kWh, renovuotuose – 16,46 kWh, senos statybos – 35,07 kWh, labai blogos šiluminės būklės – 42, 14 kWh).

Miesto tarybos neįtikino „Kauno energijos” vadovo pateikti paaiškinimai. Tarybos nariai piktinosi dabartine padėtimi ir prašė paaiškinti, kaip, esant tokiai ekonominei situacijai, kai gaunamos pensijos yra mažesnės už šildymo sąskaitas, gyventojai turėtų sumokėti už paslaugas.

Tarybos nariai taip pat buvo informuoti, kad galutinėje vartotojams tiekiamos šilumos kainoje beveik 78 proc. sudaro iš Kauno termofikacijos elektrinės perkamos šilumos bei perkamų dujų kaina ir tik apytikriai 22 proc. yra „Kauno energijos” sąnaudos.

Taryba pritarė Gedimino Žukausko siūlymui ir pavedė atlikti nepriklausomą „Kauno energijos” auditą. G. Žukauskas priminė, kad Kaunas turėtų aktyviau integruoti biokuro naudojimą. Jo teigimu, naudojant biokurą, sąskaitos už šildymą galėtų būti 30 proc. mažesnės. Tokiu keliu jau pasuko Klaipėdos miestas, kuriame gyventojai už šildymą moka mažiau nei Kaune.

„Kauno energijos” direktorius pasidalino ir geromis žiniomis – lyginant pirmąsias dvidešimt gruodžio ir sausio dienų, šilumos suvartojimas sausio mėnesį yra 20 proc. mažesnis. Tai reiškia, kad vasario mėnesį gautos sąskaitos neturėtų sukelti kauniečių nepasitenkinimo.

Tarybos sekretoriato informacija

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: