© Wikimedia Commons archyvo nuotr.

Irano užsienio reikalų ministerijos atstovė Marzieh Afkham (Marzija Afcham) paskirta vadovauti šalies ambasadai Malaizijoje; ji yra pirmoji Irano ambasadore paskirta moteris nuo 1979 metų Islamo revoliucijos, sekmadienį pranešė užsienio reikalų ministras.

“Išrinkti Afkham ambasadore prireikė kelių minučių, bet išrinkti jos įpėdinį – keturių mėnesių”, – sakė užsienio reikalų ministras Mohammadas Javadas Zarifas (Mohamadas Džavadas Zarifas) per ceremoniją 50-metei karjeros diplomatei, kurią ministerijoje pakeis Jaberas Ansari (Džaberas Ansaris), Teherane.

Irano žiniasklaida dar balandžio mėnesį pranešė, kad M.Afkham siūloma paaukštinti iki ambasadorės, tačiau šie pranešimai nebuvo patvirtinti.

M.J. Zarifas padėkojo M.Afkham, kuri dar 2013 metais tapo pirmąja moterimi po Islamo revoliucijos, paskirta ministerijos atstove spaudai, už jos dvejų metų darbą ministerijoje, kurį ji atliko “oriai, drąsiai ir su ypatinga įžvalga”.

Savo ruožtu naujoji ambasadorė Kvala Lumpure, kurią cituoja naujienų agentūra IRNA, gyrė M.J.Zarifą už “drąsą priimti tokį sprendimą” ir už jo “tikėjimą moterimis”.

Po 2013 metų rinkimų Irano nuosaikusis prezidentas Hassanas Rouhani (Hasanas Rouhanis), kuris pats viceprezidentėmis yra paskyręs tris moteris, paragino ministrus skirti daugiau moterų į vadovaujančius postus ir pareiškė, kad jo vyriausybė kovos su diskriminacija.

Nors Iranas laikomas liberalesniu už daugelį kitų arabų šalių, Irano įstatymo po revoliucijos susilaukia kritikos dėl moterų nelygybės santuokoje, skyrybų ir paveldėjimo atvejais.

Nors moterims leidžia užimti svarbius postus, jos gali būti parlamento ir vyriausybės narės, tačiau jos negali dirbti teisėjomis ir negali dalyvauti prezidento rinkimuose.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto
tinklalapiuose be raštiško UAB “BNS” sutikimo draudžiama.

 
Naujienos iš interneto

Sponsored video

Taip pat skaitykite: