Laurynas Kasčiūnas. ELTA / Dainius Labutis

Krašto apsaugos ministras Laurynas Kasčiūnas mano, kad prezidento rinkimuose laimę bandžiusio ir prokremliško naratyvo skleidimu kaltinamo Eduardo Vaitkaus tikslas gali būti sukurti atvirai prorusišką politinę jėgą.

„Aš manau, kad tikslas gali būti turėti realiai pirmą kartą istorijoje jau pirmą atvirai prorusišką jėgą“, – „Žinių radijui“ ketvirtadienį teigė L. Kasčiūnas.

Ministras atkreipia dėmesį, kad iki šiol atvirai prorusiškų politinių jėgų Seime nebuvo.

„Mes niekados neturėjome atvirai prorusiškos politinės jėgos. Viena ar kita flirtuodavo, pažaisdavo šiek tiek ir panašiai, bet vis tiek strateginiais lygmenimis nekvestionuodavo nei narystės NATO, nei santykių su Rusijai, nei kariuomenės kūrimo ir koncepcijos. O čia dabar visiškai atvira prorusiška propaganda šito žmogaus“, – sakė ministras.

L. Kasčiūnas akcentuoja, kad tokios politinės jėgos patekimas į Seimą būtų naudingas Rusijai.

„Tai natūralu, kad turėti tokią 5 proc. peržengiančią partiją būtų naudinga Kremliui. Tai, aš manau, kad čia dabar reikia žiūrėti kaip dėliosis toliau jo (E. Vaitkaus – ELTA) veikimo algoritmas“, – pabrėžė jis.

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas (NSGK) trečiadienį vykusiame posėdyje nutarė Valstybės saugumo departamento (VSD) paprašyti įvertinti prezidento rinkimuose kandidatavusio E. Vaitkaus pasisakymus.

Eduardas Vaitkus. ELTA / Žygimantas Gedvila

Sekmadienį vykusiuose prezidento rinkimuose save išsikėlęs kandidatas E. Vaitkus Šalčininkų ir Visagino savivaldybėse surinko daugiausia rinkėjų balsų – atitinkamai 39,91 ir 37,8 proc.

ELTA primena, kad gegužės 26 d. vyksiančiame antrajame prezidento rinkimų ture – kaip ir prieš penkerius metus – susitiks perrinkimo siekiantis šalies vadovas Gitanas Nausėda ir konservatorių kandidatė, premjerė Ingrida Šimonytė.

Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) duomenimis, suskaičiavus biuletenius iš visų 1895 rinkimų apylinkių, pirmajame rinkimų ture nugalėtoju tapo G. Nausėda, surinkęs 44,1 proc. rinkėjų balsų. Antroje vietoje likusi I. Šimonytė sulaukė 19,86 proc. palaikymo.

Gailė Jaruševičiūtė-Mockuvienė (ELTA)

Rekomenduojame

Naujienų agentūros ELTA informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "NAUJIENŲ AGENTŪRA ELTA" sutikimo draudžiama.
 
Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: