Rasa Juknevičienė / © Donato Stankevičiaus nuotr.

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos narė Rasa Juknevičienė pabrėžia, kad atsakomybė dėl skandalingo gertuvių su specifiniu kišenėlės reikalavimu pirkimo kariuomenėje tenka buvusiam Krašto apsaugos ministrui Juozui Olekui, nors ją permesti norima kariuomenės logistikos skyriui. Šis pirkimas panašus į „auksinių šaukštų“ įsigijimą iš tos pačios skandalingai pagarsėjusios „Nota Bene“ įmonės.

Tokios Seimo narės reakcijos sulaukta paaiškėjus, kad Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl pareigūnų galimai padarytų nusikalstamų veikų vykdant minėtą pirkimą.

„Auksiniai šaukštai“ kariuomenėje buvo perkami taip brangiai tik todėl, kad sandoriui degė žalia šviesa J. Oleko vadovaujamos ministerijos vadovybėje. Gavęs informaciją apie galimą korupciją iš Antrojo operatyvinių tarnybų departamento (AOTD), ministras ne tik nesustabdė lėšų švaistymo, bet ir leido toliau grobstyti gynybai skirtus pinigus“, – pažymi Seimo narė.

Dėl į viešumą iškylančių istorijų apie abejotino pagrįstumo pirkimus Krašto apsaugos ministerijoje, negalima atmesti, kad veikiama buvo su buvusio ministro J. Oleko žinia ir galbūt jo atstovaujamos socialdemokratų partijos naudai.

Pasak R. Juknevičienės, socialdemokratų partijos vadovybė turėtų įvertinti savo deleguoto buvusio ministro J. Oleko veikimą ir jo tolesnę galimybę dirbti Nacionalinio saugumo ir gynybos komitete.

Krašto apsaugos ministras pagal dabar galiojančius įstatymus yra vienintelis krašto apsaugos sistemos biudžeto asignavimų valdytojas. Jis turi svertų bet kuriame etape įsikišti ir nutraukti bet kurį pirkimą, veikdamas per ministerijos Įsigijimų departamentą, Generalinę inspekciją, naudodamasis kitais tarnybiniais įgaliojimais. Nepriklausomai nuo viešųjų pirkimų tipo ir perkančiosios organizacijos konkrečiais atvejais, politinė atsakomybė už visų Krašto apsaugos sistemos (KAS) viešųjų pirkimų skaidrumą tenka ministrui, nes jis nustato pirkimų tvarką ir procedūras.

R. Juknevičienė pabrėžia, kad bet kuris ministras privalo labai atsakingai įvertinti asmenų, vykdančių tokius pirkimus reputaciją ir kompetencijas. Pirkimų reforma ir, svarbiausia, sąžiningų žmonių paskyrimas į jautrias skaidrumo požiūriu pareigybes bei veiksminga jų kontrolė turi būti vienu svarbiausių KAM vadovybės prioritetų.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: