(c) Kaunas.lt archyvo nuotr.

Pirmadienį prie Kauno muzikinio teatro vyko Energetikos dienai skirta šventė. Su mokiniais apie energetinius klausimus kalbėjosi politikai.
Renginyje dalyvavo Kauno mokyklų komandos. Jaunesniųjų klasių mokiniai dalyvavo efektyvaus, figūrinio vairavimo, malūnėlių gaminimo konkursuose. Ant grindinio kreidelėmis mokiniai piešė, rašė šūkius energetikos tema.

Šventės dalyviai, nupiešę ir atnešę piešinius energijos taupymo tema, buvo apdovanoti specialiais prizais. Dovanas gavo ir tie mokiniai, kurie atnešė nuotraukų energijos taupymo tema.

Vyresniesiems, 9-11 klasių, moksleiviams Savivaldybėje vyko seminaras energetikos tema. Jame mero pavaduotojas Steponas Vaičikauskas sakė, kad energetika yra labai įdomi sritis, todėl jis tapo energetiku. Vicemeras kvietė ir mokinius domėtis šia sritimi.

Miesto ūkio ir energetikos komiteto pirmininkas Gediminas Žukauskas labai suprantamai ir vaizdžiai mokiniams kalbėjo apie energetikus inžinierius, kurie numato teisingus sprendimus, apie energijos vartojimą bei poreikius praeityje ir dabar. G. Žukauskas mokiniams teigė, kad miesto taryba sieks patvirtinti energetikos nepriklausomybės strategiją.

Jis papasakojo apie veikiančias elektrines, jų efektyvumą, apie energetikos monopolistus. Išaiškino centralizuoto šildymo privalumus, kalbėjo apie namų šiltinimą, naujų šilumos trasų reikšmę, atliekų rūšiavimą, energijos gavybą iš biodujų, planuojamą statyti elektrinę, kuri būtų kūrenama atliekomis, o aplinkos tarša būtų minimali.

Mokiniams buvo demonstruojamas leidinys „Efektyvus energijos vartojimas”, išaiškinta, kaip, kur ir kada galima taupyti energiją. Už teisingus atsakymus G. Žukauskas mokiniams įteikė prizus. Klausimai buvo rimti, pvz. koks mokestis už energijos kilovatvalandę buvo Kaune praėjusiais metais, kiek kartų naujoviška lemputė naudoja mažiau energijos už kaitrinę lemputę ir kt.

„Įkurkite mokyklose energetikos komitetus, pasiūlykite būdus energijai taupyti, taupykite kartu su mokytojais. Paskui išaiškinsime mokyklą nugalėtoją ir dovanosime ekskursiją”, – pasiūlė G. Žukauskas.

Renginio pabaigoje mokiniai turėjo galimybę važiuoti į Lapių termofikacijos elektrinę, Noreikiškių nuotekų valymo įmonę ir susipažinti su įmonėmis, pajusti jų svarbą.

Renginio metu Laisvės al. veikė reklaminė paroda, kurioje buvo rodomi kuro ir vandens šildymo katilai, namų apšiltinimo medžiagos. Čia pat buvo dalijami lankstinukai.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: