Pradėtas naujas KTU strategijos kūrimo etapas

Rugsėjo 20-21 d. Kauno technologijos universitete surengta konferencija „Šiuolaikinės universitetų strategijos ir raidos tendencijos“.

Visi susirinkusieji: Universiteto akademinė bendruomenė, studentų organizacijų, verslo atstovai, žymūs visuomenės veikėjai pradėjo naują Universiteto strategijos kūrimo etapą.

Renginyje pabrėžta, kad Universitetas pirmiausiai turi tarnauti visuomenei, Universitetas turi būti vieta, kurioje generuojamos ir išbandomos idėjos, kurioje gaunamos kokybiškos ir šiuolaikiškos žinios, atitinkančios pasaulinį lygį. Atsižvelgiant į ateitį išsakyta mintis, kad Universitetas turi būti konkurencingas ne tik Lietuvos, bet ir Europos ar net pasaulio mastu.

Universiteto rektorius prof. Petras Baršauskas, vienas iš pagrindinių Universiteto pokyčių iniciatorių, pradėdamas konferenciją visus kvietė pažvelgti į Universitetą kitu žvilgsniu, laisvai išreikšti savo požiūrį, būti aktyviems.

„Kokia bus strategija, priklausys nuo to, kaip mes dirbsime, – teigė prof. P. Baršauskas. – Pažvelkime, kas mes esame, kokius save ir kokius mus nori matyti po penkerių ar dešimties metų. Šiandien nuo mūsų visų priklausys, kokia kryptimi pasuksime.“

Konferenciją tęsęs KTU tarybos pirmininkas akademikas prof. Arvydas Janulaitis pabrėžė, kad pirmiausia labai svarbu matyti tikslą, išgryninti tai, ko Universitetas siekia.

Anot jo, nuo to, kaip KTU pasiseks parengti strategiją, priklausys ir Universiteto, ir Lietuvos ateitis. „Labai svarbu rengiant strategiją turėti moksliniais tyrimais paremtas prognozes, kaip inžineriniai mokslai vystysis pasaulyje ir Lietuvoje ateityje“, – mano KTU tarybos pirmininkas.

Įžanginėje konferencijos dalyje kviestinis svečias prof. Thomas Durand, kuris yra sukaupęs didelę konsultavimo patirtį strateginio valdymo srityje, konsultavęs žinomas Prancūzijos, Europos ir Šiaurės Amerikos kompanijas, aukščiausio lygio valstybės institucijų vadovus, skaitė du pranešimus „Universiteto strategija 2020. Kontekstas ir įžvalgos“ ir „Atviros inovacijos ir technologijų perdavimas“.

Profesorius išraiškingai prabrėžė svarbiausius Universiteto strategijos kūrimo etapus, išsakė, nuo ko reikia pradėti rengiant strategiją, kokius klausimus užduoti. Prof. Thomas Durand teigė, kad strategija turi būti lanksti, ji gali kisti atsižvelgiant į kontekstą.

Vis dėlto, Universitetui svarbu identifikuoti ilgalaikius ir trumpalaikius savo kompetencijų pranašumus. Svečio nuomone, Universitetas didžiausią paramą gali gauti iš savo alumnų, todėl svarbu neprarasti ryšio su absolventais.

Pirmiausiai jie išsakė požiūrį, kokį mato KTU dabar. Džiugu, kad Universiteto absolventai A. Laurinaitis ir D. Misiūnas KTU įvardijo, kaip stipriausią technologinių mokslų universitetą Lietuvoje. Vis dėlto prelegentai kreipė savo mintis į tai, kad Universitetas turi keistis, kad jame turi rastis stiprūs technologijų kūrimo ir perdavimo verslui centrai, Universitete turi egzistuoti dialogo kultūra tarp administracijos ir studentų, Universitetas turi suteikti galimybę įgyti ir tam tikrus praktinius gebėjimus, kuriuos būtų galima tobulinti toliau, labai svarbus tarpdiscipliniškumas ir multidiscipliniškumas.

D. Misiūnas, atstovaudamas kartu ir verslo, ir alumno poziciją, išsakė sparnuotą posakį, kuriuo turėtų vadovautis technologinis universitetas: „Įkvėpimas ateina iš verslo, bet mes esame ištikimi mokslui“.

Konferencija, išjudinusi viso Universiteto darbuotojus, padėjusi iš naujo permąstyti KTU tapatybę, buvo tik pirmasis strategijos kūrimo žingsnis. Toliau vyks 4 vidinės konferencijos, darbinių grupių susitikimai ir kita. Galutinius rezultatus tikimasi paskelbti gruodžio mėnesio viduryje.

Kauno technologijos universiteto informacija

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: