Wikimedia Commons archyvo nuotr.

Pravieniškių pataisos namų-atvirosios kolonijos kaliniai neatlygintinai padės tvarkyti Lietuvos liaudies buities muziejų Rumšiškėse.

Tai numatančią bendradarbiavimo sutartį trečiadienį pasirašys kolonijos ir muziejaus vadovai.Numatoma, kad nuteistieji padės tvarkyti muziejaus aplinką ir atlikti kitus ūkio darbus, o muziejus už sutaupytas lėšas organizuos nemokamas ekskursijas ir edukacines programas.

Susitarime numatoma ir daugiau bendradarbiavimo galimybių, pažymi Teisingumo ministerija. Iškilmingame susitarimo pasirašyme Rumšiškėse, be kita ko, dalyvaus teisingumo ministras Remigijus Šimašius ir kultūros ministras Arūnas Gelūnas.

Rugpjūtį keletas už nesunkius nusikaltimus Lukiškių tardymo izoliatoriuje-kalėjime bausmę atliekančių nuteistųjų tvarkė prie pat kalėjimo esančio Vilniaus darželio-mokyklos “Dainorėliai” aplinką. Porą savaičių įstatymui nusižengę jaunuoliai karpė gyvatvorę, rovė patvoriuose augančias žoles. Tvarkyti aplinką leista jaunuoliams iš ūkio aptarnavimo brigados, jie dirbo stebimi prižiūrėtojo. Tai buvo pirmas kartas, kai Lukiškių nuteistieji buvo trumpam išleisti į laisvę dirbti.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: