lsdp.lt archyvo nuotr.

Premjeras Algirdas Butkevičius ir jo patarėjai svarsto nuo kirų metų naikinti gyventojų pajamų mokesčio lengvatas investicijoms ir nekilnojamajam turtui, šių lengvatų nepavyko išretinti pirmu etapu Seime įstatymus priimant birželį, rašo “Verslo žinios”.

Premjero patarėjas finansų klausimais Stasys Jakeliūnas aiškino, kad kalbama apie gyventojų pajamų mokesčio (GPM) išimčių naikinimą investicijoms, konkrečiai pagal gyvybės draudimo, savanoriškojo (trečios pakopos) pensijų kaupimo sutartis taikomoms įmokoms ir išmokoms. Taip pat šiuo metu GPM neapmokestinamos pajamos, gautos iš gyvenamojo nekilnojamojo turto, kuris parduotas po penkerių metų nuo jo įsigijimo, ir vienintelio būsto, parduoto po dvejų metų.

“Apie papildomus pakeitimus vyksta tokios diskusijos kanceliarijoje, premjerui esu pateikęs vieną kitą idėją, kokios tos lengvatos galėtų būti svarstomos. Iš esmės kalbama apie gyventojų pajamų mokesčio lengvatas, kuriomis naudojasi didesnes pajamas turintys žmonės, tai susiję su investicijomis, su gyvybės draudimu ir panašiai”, – teigė S.Jakeliūnas.

Jis negalėjo pasakyti, ar GPM išimtis, kuri šiuo metu taikoma parduodant gyvenamąjį nekilnojamąjį turtą (NT), bus naikinama būsimiems ar iki 2014 metų sudarytiems sandoriams.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: