(c) Tomo Tumalovičiaus nuotr.

Nacionalinei vyrų krepšinio rinktinei organizuotą sportinio pokerio turnyrą, kuriame varžėsi ne tik krepšininkai, bet ir jų antrosios pusės, gydytojas bei fotografas pergalę šventė viena iš trijų dalyvavusių moterų – Giedriaus Gusto žmona Dovilė.

Lietuvos sportinio pokerio federacijos surengtas turnyras Dovilei buvo pirmasis gyvenime, tačiau po pergalės moteris prisipažino, jog prieš kelias savaites paprašė Giedriaus pamokyti pokerio paslapčių.

Per maždaug tris valandas trukusią kovą atkakliausiai Dovilei priešinosi gana nesunkiai finalinį stalą pasiekęs Arvydas Eitutavičius. Tačiau į rinktinę pretenduojančiam įžaidėjui kelis kartus nepasisekė ir jis liko antroje vietoje. „Finalas buvo tikrai geras. Negaliu pasakyti, kad esu profesionalas, bet mėgstu pažaisti pokerį. Tiesa, žinau taisyklę, jog naujokams dažnai nusišypso laimė“, – šiek tiek nusivylęs sakė finalistas.

Vyriausiasis krepšininkų treneris Kęstutis Kemzūra tikino sportinio pokerio dar nebandęs, tačiau domėjosi taisyklėmis ir žadėjo kitą kartą būtinai sužaisti. Tuo tarpu krepšininkams pokeris – ne svetimas užsiėmimas. „Žaidžiame ne pirmą kartą, tačiau tikrai patiko. Mano žmona žaidė pirmąsyk, tad reikėjo jai padėti. Kai padėjau, abudu pralaimėjome, – juokėsi vidurio puolėjas Robertas Javtokas. – Čia, rinktinėje, beveik nežaidžiame, bet klubuose žaidžiam pokerį per kiekvieną kelionę“.

Lietuvos rinktinės kandidatai iš pradžių nustebo, jog galima žaisti pokerį dėl sportinio principo, kad nereikės mokėti pinigų, kad neiškils grėsmė piniginei. Vis dėlto susipažinę su sportinio pokerio idėja, kai kovojama dėl reitingo taškų, medalių ir nugalėtojo taurių, žaidėjai liko maloniai nustebinti. „Sportinis principas yra labai gerai idėja. Žmonės, kurie mėgsta žaisti kortomis, geriau tegul žaidžia čia, nei pralošia namus ir šeimos biudžetą. Sportinį pokerį žaidi laisviau, nerizikuoji pinigais, jauti tik teigiamas emocijas. Labai smagu, kad tokie dalykai prablaško nuo rutinos ir krepšinio“, – įsitikinęs Jonas Mačiulis.

Prie sportinio pokerio turnyro finalinio stalo susikovė 6 krepšininkai, rinktinės gydytojas Vytenis Trumpickas, kuris galiausiai liko garbingoje trečioje pozicijoje, Pauliaus Jankūno žmona Ieva bei nugalėtoja tapusi Giedriaus Gusto žmona Dovilė. Neblogai žaisti sekėsi tiek Mindaugui Lukauskiui, tiek žalgiriečiui Martynui Pociui, tiek Vilniaus „Lietuvos ryto“ gynėjui Martynui Gecevičiui. Į geriausiųjų penketuką patekęs Martynas džiaugėsi savo pasiekimu ir tvirtino, jog sportinis pokeris – tai ne šiaip sau kortų lošimas, o daugybės intelektualių savybių reikalaujantis proto žaidimas. „Iš tikrųjų pokerį esu žaidęs tik su draugais, šiek tiek – internete. Žinau taisykles ir principus. Pokeriui reikalinga mąstysena ir galva, bet kaip nepažaisi. Lavini susitvardymą, protą ir šaltus nervus“, – sportinio pokerio privalumus vardijo atakuojantis gynėjas.

Daugelis net ir iškritusių iš sportinio pokerio turnyro krepšininkų liko prie stalų ir stebėjo žaidimą iki pat pabaigos. Nors krepšininkai beveik valanda pavėlavo į lovas, dar ir kitą dieną žaidėjai dalinosi patirtimi ir nagrinėjo vakare sužaistas partijas.

Naujienos iš interneto

Sponsored video

Taip pat skaitykite: